Przegląd wiadomości: BTC, kryptowaluty i blockchain 21.10.22

Przegląd wiadomości: bitcoin, kryptowaluty i blockchain [21.10.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 21.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 października


Spis treści:


Polska na 33. miejscu w globalnym rankingu adopcji kryptowalut Chainalysis

Według wczorajszego raportu Chainalysis, Polska zajmuje 33. miejsce w globalnym rankingu adopcji kryptowalut. Wietnam już drugi raz zajął pierwsze miejsce, a Chiny ponownie weszły do pierwszej dziesiątki. Przed Polską miejsca w rankingu adopcji kryptowalut zostały zajęte m.in. przez: Ukrainę, Indie, Stany Zjednoczone, Rosję, Nigerię, Turcję, Niemcy, Koreę Południową, Białoruś, Japonię, Palestynę i Francję.

Czytaj więcej: Polska na 33. miejscu w globalnym rankingu adopcji kryptowalut Chainalysis


Ripple otrzymuje dokumenty od SEC ws. przemówienia Hinmana

Ripple otrzymało od SEC wewnętrzne dokumenty dotyczące wystąpienia byłego dyrektora ds. finansów korporacyjnych regulatora, Williama Hinmana. Poinformował o tym radca prawny firmy, Stuart Alderoti.

Adwokat stwierdził, że póki co dokumenty pozostają poufne, ale „warto było o nie walczyć”. Tekst, o którym mowa, to wystąpienie Hinmana z 2018 roku. Wówczas stwierdził on, że z różnych powodów bitcoin i Ethereum nie są papierami wartościowymi.

Czytaj więcej: Ripple otrzymuje dokumenty od SEC ws. przemówienia Hinmana


Górnicy przestają masowo wyprzedawać bitcoiny

W sierpniu i wrześniu 2022 r. publiczne spółki górnicze sprzedali mniej bitcoinów niż wydobyli. Był to pierwszy taki przypadek od maja – zauważają eksperci Hashrate Index.

Czytaj więcej: Górnicy przestają masowo wyprzedawać bitcoiny


Warner Bros. Discovery wydaje NFT „Władcy Pierścieni”

Gigant rozrywki multimedialnej, Warner Bros. Discovery nawiązał współpracę z firmą Web3 Eluvio, po to by wspólnie przygotować „The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring”. Produkcja to tak naprawdę reedycja filmu Petera Jacksona z 2001 roku, która zostanie powiązana z NFT. Każde NFT zawiera kopię 4K debiutanckiego filmu Petera Jacksona z 2001 roku „Władca Pierścieni” wraz z materiałami zza kulis, mnóstwem zdjęć i ekskluzywnymi zasobami inspirowanymi filmem. W planach studia jest również stworzenie całego „Movieverse”.

Czytaj więcej: Warner Bros. Discovery wydaje NFT „Władcy Pierścieni”


Samozwańczy Satoshi Craig Wright przegrywa w sądzie

Craig Wright, podający się za anonimowego twórcę bitcoina Satoshiego Nakamoto, przegrał w norweskim sądzie, z użytkownikiem Twittera o pseudonimie „Hodlonaut”, który nazwał go kłamcą. Poza porażką biznesmen musi pokryć także jego koszty sądowe w kwocie 3 mln NOK (ok. 383 tys. dolarów).

Czytaj więcej: Samozwańczy twórca BTC Craig Wright przegrywa w sądzie


Interpol uruchamia swój własny metaverse

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (Interpol) zaprezentowała metaverse zaprojektowany specjalnie dla organów ścigania na całym świecie podczas 90. sesji Zgromadzenia Ogólnego w New Delhi. Organizacja powołała także grupę ekspertów ds. metaverse.

Czytaj więcej: Interpol uruchamia swój własny metaverse


USDT będzie dostępne w 24 000 bankomatów w Brazylii

Tether ogłosił, że już na początku przyszłego miesiąca Brazylijczycy otrzymają możliwość wymiany USDT na reale w 24 000 bankomatów Banco24Horas. Od lutego 2023 do usługi dołączy także kupno największego stablecoina za lokalną walutę.

Czytaj więcej: USDT będzie dostępne w 24 000 bankomatów w Brazylii


Zespół MetaMask prezentuje wersję beta SDK portfela

Zespół MetaMask zaprezentował wersję beta SDK zaprojektowaną w celu uproszczenia integracji zdecentralizowanych aplikacji (dapps) z portfelem.


Coinbase znosi opłatę za konwersję USDC na tradycyjne waluty

Giełda kryptowalut Coinbase zniosła prowizje za sprzedaż i zakup USD Coinów (USDC), dokonywany w dowolnej walucie fiducjarnej. Spółka chce w ten sposób zwiększyć konkurencyjność własnego stablecoina. Zmiany weszły już w życie i nie mają określonego limitu czasowego. –> źródło: blog Coinbase


Niemiecki bank N26 zaoferuje klientom bitcoin, eter i 200 innych rodzajów aktywów

Jedna z największych europejskich firm fintech zamierza zaoferować kryptowaluty obywatelom Austrii, zgodnie z ich „wysokim lokalnym zapotrzebowaniem”. Następnie rozszerzy tą możliwość na cały świat. Niestety kupionych środków nie będzie można przenosić poza platformę banku.

Czytaj więcej: Niemiecki bank N26 zaoferuje klientom bitcoin, eter i 200 innych rodzajów aktywów


Inflacja w Wielkiej Brytanii najwyższa od 40 lat

Wskaźnik inflacji w Wielkiej Brytanii przekroczył 10% po raz pierwszy w ciągu ostatnich 40 lat. Lokalni ekonomiści ostrzegają, że w kolejnych miesiącach może ona wzrosnąć do 11%, co spowodowane jest gwałtownie rosnącymi cenami żywności i paliw. –> źródło: CryptoPotato

sytuacja na rynku kryptowalut 21.10.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.