Interpol uruchamia swój własny metaverse | Wiadomości | CrypS.

Interpol uruchamia swój własny metaverse

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Apple

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (Interpol) zaprezentowała metaverse zaprojektowany specjalnie dla organów ścigania na całym świecie podczas 90. sesji Zgromadzenia Ogólnego w New Delhi. Organizacja powołała także grupę ekspertów ds. metaverse.


W oświadczeniu agencji możemy przeczytać:

W pełni operacyjny INTERPOL Metaverse pozwala zarejestrowanym użytkownikom odbyć wirtualną podróż po siedzibie sekretariatu generalnego Interpolu w Lyonie, wejść w interakcję z urzędnikami poprzez ich awatary, a nawet wziąć udział w immersyjnych szkoleniach z zakresu kryminalistyki i innych aspektów policyjnych.

Interpol uważa, że rosnącej liczbie użytkowników wirtualnych światów będzie towarzyszył wzrost przestępczości w ich obrębie. Wśród możliwych zagrożeń organizacja wymieniła kradzież danych, pranie pieniędzy, oszustwa finansowe, fałszerstwa, wymuszenia, phishing, molestowanie seksualne i stalking. Eksperci organizacji podkreślają:

Dla organów ścigania niektóre z tych zagrożeń mogą przynieść znaczące wyzwania, ponieważ nie wszystkie działania, które są karalne w świecie fizycznym, są uznawane za przestępstwa w przestrzeni wirtualnej.

Z drugiej strony metaverse przynosi wiele korzyści dla organów ścigania w zakresie możliwości pracy zdalnej, tworzenia sieci, gromadzenia i przechowywania dowodów oraz prowadzenia szkoleń. Jürgen Stock, sekretarz generalny organizacji stwierdził:

Dla wielu metaverse wyglądają jak abstrakcyjna przyszłość, ale wzrost problemów w nich jest tym, do czego Interpol jest zmotywowany: wspierać nasze kraje członkowskie w walce z przestępczością i tworzyć świat, wirtualny lub nie, bezpieczniejszy dla tych, którzy go zamieszkują.

Podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego uczestnicy mogli przetestować wirtualny świat za pomocą swoich awatarów.

Przypomnijmy, że w październiku organizacja powołała jednostkę, która ma pomóc krajom członkowskim w zwalczaniu przestępstw związanych z kryptowalutami.

Applereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.