Interpol uruchamia swój własny metaverse | Wiadomości | CrypS.

Interpol uruchamia swój własny metaverse

Maciej Zerelik
Metaverse Linux Open Metaverse Foundation

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (Interpol) zaprezentowała metaverse zaprojektowany specjalnie dla organów ścigania na całym świecie podczas 90. sesji Zgromadzenia Ogólnego w New Delhi. Organizacja powołała także grupę ekspertów ds. metaverse.


W oświadczeniu agencji możemy przeczytać:

W pełni operacyjny INTERPOL Metaverse pozwala zarejestrowanym użytkownikom odbyć wirtualną podróż po siedzibie sekretariatu generalnego Interpolu w Lyonie, wejść w interakcję z urzędnikami poprzez ich awatary, a nawet wziąć udział w immersyjnych szkoleniach z zakresu kryminalistyki i innych aspektów policyjnych.

Interpol uważa, że rosnącej liczbie użytkowników wirtualnych światów będzie towarzyszył wzrost przestępczości w ich obrębie. Wśród możliwych zagrożeń organizacja wymieniła kradzież danych, pranie pieniędzy, oszustwa finansowe, fałszerstwa, wymuszenia, phishing, molestowanie seksualne i stalking. Eksperci organizacji podkreślają:

Dla organów ścigania niektóre z tych zagrożeń mogą przynieść znaczące wyzwania, ponieważ nie wszystkie działania, które są karalne w świecie fizycznym, są uznawane za przestępstwa w przestrzeni wirtualnej.

Z drugiej strony metaverse przynosi wiele korzyści dla organów ścigania w zakresie możliwości pracy zdalnej, tworzenia sieci, gromadzenia i przechowywania dowodów oraz prowadzenia szkoleń. Jürgen Stock, sekretarz generalny organizacji stwierdził:

Dla wielu metaverse wyglądają jak abstrakcyjna przyszłość, ale wzrost problemów w nich jest tym, do czego Interpol jest zmotywowany: wspierać nasze kraje członkowskie w walce z przestępczością i tworzyć świat, wirtualny lub nie, bezpieczniejszy dla tych, którzy go zamieszkują.

Podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego uczestnicy mogli przetestować wirtualny świat za pomocą swoich awatarów.

Przypomnijmy, że w październiku organizacja powołała jednostkę, która ma pomóc krajom członkowskim w zwalczaniu przestępstw związanych z kryptowalutami.

Metaverse Linux Open Metaverse Foundationreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.