Niemiecki bank N26 zaoferuje klientom bitcoin, eter i 200 innych rodzajów aktywów | Wiadomości | CrypS.

Niemiecki bank N26 zaoferuje klientom bitcoin, eter i 200 innych rodzajów aktywów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
n26

Jedna z największych europejskich firm fintech zamierza zaoferować kryptowaluty obywatelom Austrii, zgodnie z ich “wysokim lokalnym zapotrzebowaniem”. Następnie rozszerzy tą możliwość na cały świat.


Neobank z siedzibą w Berlinie ogłosił, że 40% jego użytkowników aktywnie handluje lub wyraziło zainteresowanie inwestowaniem w kryptowaluty. N26 zdecydował zatem wraz z austriackim powiernikiem kryptowalut Bitpanda o wprowadzeniu usługi handlu cyfrowymi aktywami na kluczowych rynkach w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Klienci N26 ze zweryfikowaną tożsamością będą mogli kupić kryptowalutę ze swojego konta bankowego fiat. Opłata transakcyjna będzie wynosić 1,5% dla BTC i 2,5% dla innych walut cyfrowych. Wiadomo też, że produkt banku nie będzie udostępniał możliwości przenoszenia kryptowalut do portfeli poza platformą.

Według współzałożyciela i dyrektora generalnego N26, Valentina Stalfa, firma widzi swój produkt jako punkt wejścia dla nowej generacji inwestorów, którzy są zainteresowani aktywami cyfrowymi:

Podczas gdy wartość kryptowalut spadła w ciągu ostatniego roku, pozostają one poszukiwaną i interesującą klasą aktywów dla inwestorów i rosnącą częścią systemu finansowego.

W 2020 roku media informowały, że N26 rozważa przejęcie Bitpandy. W lipcu 2021 r. neobank uruchomił projekt mający na celu zintegrowanie możliwości handlu aktywami cyfrowymi w swojej aplikacji mobilnej. W 2022 roku N26 stwierdził, że woli kryptowaluty od globalnej ekspansji i wycofuje się z rynków w USA i Wielkiej Brytanii.

n26reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.