Ripple otrzymuje dokumenty od SEC ws. przemówienia Hinmana | Wiadomości | CrypS.

Ripple otrzymuje dokumenty od SEC ws. przemówienia Hinmana

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sprawa Ripple vs SEC

Ripple otrzymało od SEC wewnętrzne dokumenty dotyczące wystąpienia byłego dyrektora ds. finansów korporacyjnych regulatora, Williama Hinmana. Poinformował o tym radca prawny firmy, Stuart Alderoti.


Adwokat stwierdził, że póki co dokumenty pozostają poufne, ale “warto było o nie walczyć”. Tekst, o którym mowa, to wystąpienie Hinmana z 2018 roku. Wówczas stwierdził on, że z różnych powodów bitcoin i Ethereum nie są papierami wartościowymi.

SEC argumentowała, że wypowiedź byłego urzędnika odzwierciedlała jego osobiste poglądy. W lutym Komisja skierowała do sądu wniosek, zgodnie z którym Hinman wyraził stanowisko działu finansów korporacji. Agencja miała nadzieję na rozszerzenie DPP na projekty wystąpień.

12 lipca 2022 r. sędzia Sarah Netburn nazwała stanowisko regulatora hipokryzją i oddaliła wniosek o wstrzymanie ujawnienia dokumentów wewnętrznych.

16 sierpnia Komisja oskarżyła prawników Ripple o użycie “fundamentalnie niespójnego argumentu”. W sprzeciwie od decyzji sądu SEC wskazała, że wystąpienie Hinmana było nieistotne i powołała się na przywilej adwokacki.

Pod koniec września sędzia Analisa Torres nakazała agencji ujawnienie dokumentów. Wówczas prawnik James Phelan zasugerował, że regulator może opóźnić ich przekazanie “o kolejne dwa do trzech miesięcy”.

Komentując tweet Alderotiego, dyrektor generalny Ripple Brad Garlinghouse powiedział, że “kiedy prawda w końcu wyjdzie na jaw, haniebność zachowania Komisji was zszokuje.”

Co jeszcze?

Fox Business wcześniej opublikował obszerne śledztwo dotyczące sprawy SEC przeciwko Ripple. Dziennikarze doszli do wniosku, że urzędnicy agencji stojący za pozwem mogli być powiązani z Ethereum.

Na możliwy konflikt interesów w działaniach byłych wysokich rangą urzędników Komisji zwróciła również uwagę organizacja nonprofit Empower Oversight.

W maju urzędnicy SEC nie byli w stanie “potwierdzić ani zaprzeczyć” autentyczności nagrania wideo, na którym Hinman przemawiał podczas konferencji 2018 Fintech Week.

Przypomnijmy, że we wrześniu strony złożyły wnioski o wydanie wyroku łącznego w sprawie ewentualnego naruszenia ustawy o papierach wartościowych. Powód i pozwany wyjaśnili, że sędzia miał wystarczające informacje, aby to zrobić.

sprawa Ripple vs SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.