Samozwańczy twórca BTC Craig Wright przegrywa w sądzie | Wiadomości | CrypS.

Samozwańczy twórca BTC Craig Wright przegrywa w sądzie

Redaktor: Michał Misiura
craig wright twierdzi, że rozdeptał dysk z kluczami do portfeli btc satoshiego nakamoto

Magnus Granath, który na Twitterze posługuje się pseudonimem „Hodlonaut”, wygrał w Norwegii proces przeciwko Craigowi Wrightowi. Wright od dawna twierdzi, że to właśnie on jest twórcą bitcoina, który ukrywa się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Hodlonaut był jedną z osób, które publicznie podważały twierdzenia Wrighta.


„Wygrałem. Witamy w prawie”. Tweeta o takiej treści Hodlonaut opublikował w reakcji na decyzję norweskiego  sądu, nawiązując tym samym do komunikatu, jaki zamieścił na Twitterze Wright, gdy w 2019 roku komentował pozwy o zniesławienie, wytoczone Hodlonautowi i kilku innym osobom.

Hodlonaut złożył pozew w Norwegii, starając się udowodnić, że liczne tweety, które opublikował na temat Wrighta i jego twierdzeń dotyczących Nakamoto, nie były w rzeczywistości zniesławiające. Przesłuchania w norweskiej sprawie rozpoczęły się w zeszłym miesiącu.

– Spodziewałem się, że wygram, ponieważ prawda jest wyraźnie po mojej stronie – powiedział Hodlonaut w rozmowie z Decrypt. – Jestem bardzo szczęśliwy, że sędzia widział to w ten sam sposób.

Poza przegraną w sądzie Wright musi pokryć koszty prawne Granatha w kwocie 4 milionów norweskich koron (około 383 000 USD).

Hodlonaut ze wsparciem społeczności kryptowalutowej

Według orzeczenia norweskiego sądu, Hodlonaut zatweetował w 2019 roku, że Wright był „żałosnym oszustem”, „wariatem” i „wyraźnie chorym psychicznie” człowiekiem. Podczas rozprawy Wright określił te stwierdzenia mianem „w oczywisty sposób obraźliwych”.

Wydaje się, że Hodlonaut ma wielu zwolenników. Strona internetowa DefendingBTC wskazuje, że blisko 2700 osób przekazało ponad 71 BTC i 74 000 USD w ramach zbiórki na koszty prawne Hodlonauta. W 2019 roku wsparcie dla Norwega wyraził również dyrektor generalny Binance Changpeng „CZ” Zhao, który stwierdził na Twitterze, że „Craig Wright to nie Satoshi”.

Andrew Rossow, adiunkt prawa i prawnik, powiedział w rozmowie z Decrypt, że orzeczenie sądu było do przewidzenia. Uzasadnił to faktem, że twierdzenia Wrighta „były tak śmiałe, kontrowersyjne, że niemal nieuchronnie prosiły się o uznanie ich za nieprawdziwe i niesłuszne”.

– Nie ma żadnego dowodu, o którym wiemy w tej chwili, który potwierdzałby twierdzenia Wrighta, co otwiera drzwi do takich oświadczeń, jakie wydał Granath – powiedział Rossow.

craig wright twierdzi, że rozdeptał dysk z kluczami do portfeli btc satoshiego nakamotoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.