USDT będzie dostępne w 24 000 bankomatów w Brazylii | Wiadomości | CrypS.

USDT będzie dostępne w 24 000 bankomatów w Brazylii

Michał Misiura
tether dostępny w 24 000 bankomatów w brazyli

Tether ogłosił, że już w tym roku USDT zacznie być obsługiwane przez 24 000 bankomatów Banco24Horas na terenie Brazylii.


Największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej będzie znacznie łatwiej dostępny dla setek tysięcy Brazylijczyków. Stanie się to możliwe dzięki partnerstwu pomiędzy Tetherem i dostawcą usług kryptograficznych SmartPay, zintegrowanym z firmą TecBan posiadającą 24 000 bankomatów pod marką Banco24Horas.

Od 3 listopada bankomaty zaczną przyjmować USDT i wymieniać je na brazylijskie reale. Transferu będzie można dokonać z dowolnego portfela lub giełdy kryptowalut. Od lutego przyszłego roku usługi zostaną rozszerzone i bankomaty Banco24Horas umożliwią kupowanie USDT za brazylijską walutę.

Zdaniem prezesa Tethera Paolo Ardoino nowa usługa przyniesie poważne zmiany, nie tylko w branży płatności, ale także całym brazylijskim ekosystemie finansowym.

Trudności i ograniczenia powodowane przez inflację i niedocierający do wszystkich system finansowy, wykluczyły wielu obywateli Brazylii z możliwości uczestniczenia w rozwijającej się gospodarce kraju. Dodanie tokenów USDT do bankomatów w Brazylii daje możliwość włączenia większej liczby osób do systemu finansowego – skomentował Paolo Ardoino (cyt. za Decrypt).

Co ciekawe pomimo licznym problemów i ekonomicznego wykluczenia wielu obywateli, Brazylia cieszy się w tym momencie stosunkowo niską inflacją jak na Amerykę Południową. We wrześniu wyniosła ona 7,17%. Dla porównania w sąsiedniej Argentynie wrześniowy wskaźnik inflacji osiągnął 83% i zdaniem niezależnych ekonomistów do końca roku może ona przekroczyć 100%.

tether dostępny w 24 000 bankomatów w brazylireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.