Polska na 33. miejscu w rankingu adopcji kryptowalut

Polska na 33. miejscu w globalnym rankingu adopcji kryptowalut Chainalysis

Autor: Anna Sutowicz
technologiczny

Raport Chainalysis wskazuje, że w globalnym rankingu adopcji kryptowalut Wietnam utrzymuje się na pierwszym miejscu, USA wskakują na miejsce piąte, Chiny wracają do pierwszej dziesiątki a Polska jest 33.


Według raportu Chainalysis, Polska zajmuje 33. miejsce w globalnym rankingu adopcji kryptowalut. Przed Polską miejsca w rankingu zostały zajęte przez: Wietnam, Filipiny, Ukrainę, Indie, Stany Zjednoczone, Pakistan, Brazylię, Tajlandię, Rosję, Chiny, Nigerię, Turcję, Argentynę, Maroko, Kolumbię, Nepal, UK, Ekwador, Kenię, Indonezję, Niemcy, Kanadę, Koreę Południową, Egipt, Białoruś, Japonię, Kambodżę, Meksyk, Malezję, Republikę Południowej Afryki, Palestynę i Francję.

Wietnam zajmuje pierwsze miejsce w adopcji kryptowalut

Wietnam już drugi raz zajął pierwsze miejsce. Nie tylko raport Chainalysis, lecz również inne źródła zauważyły miłość Wietnamu do kryptowalut. Na przykład badanie przeprowadzone w 2020 roku wykazało, że 21% wietnamskich konsumentów potwierdziło używanie lub posiadanie kryptowalut, co było drugim wynikiem zaraz po Nigerii (32%). Raporty lokalnych mediów sugerują, że gry oparte na kryptowalutach, w tym gry oparte na modelach play to earn (P2E) i move to earn (M2E), są szczególnie popularne w południowo-wschodniej części kraju.

Mimo zakazu kryptowalut, Chiny w pierwszej dziesiątce

Chiny weszły do pierwszej dziesiątki indeksu Chainalysis. W ubiegłym roku zajęły miejsce 13. Według raportu firmy badawczej, to państwo szczególnie silne w korzystaniu z usług scentralizowanych. Takie dane pozostają w kontrakście do działań chińskiego rządu, który we wrześniu ubiegłego roku wprowadził zakaz wszelkiego handlu kryptowalutami. Mimo tego, że zakaz początkowo spowodował duży spadek aktywności kryptowalutowej, to chiński rynek odbił się w ostatnich miesiącach. Może to sugerować, że zakaz wszelkiego handlu kryptowalutami jest nieskuteczny lub zbyt luźno egzekwowany.

Raport Chainalysis wskazuje również, że użytkownicy w krajach o niższym i wyższym średnim dochodzie często polegają na kryptowalucie, by w ten sposób wysyłać przekazy pieniężne, chronić swoje oszczędności w czasach zmienności waluty fiat i spełniać inne potrzeby finansowe unikalne dla ich gospodarek.

technologiczny



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.