Górnicy przestają masowo wyprzedawać bitcoiny | Wiadomości | CrypS.

Górnicy przestają masowo wyprzedawać bitcoiny

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
koniec wydobywania eth w algorytmie proof of work

W sierpniu i wrześniu 2022 r. publiczni górnicy sprzedali mniej bitcoinów niż wydobyli. Był to pierwszy taki przypadek od maja – zauważają eksperci Hashrate Index.


W czerwcu publiczni górnicy upłynnili łącznie 23% rezerw bitcoinów, sprzedając 14 600 BTC. W lipcu firmy sprzedały 5767,9 BTC.

W trzecim kwartale warunki rynkowe nadal wywierały presję na siłę finansową górników. Jednak tempo sprzedaży wydobytych bitcoinów spadło.

Wzrost hash rate i cen prądu

W USA, gdzie publiczni górnicy mają największy wolumen transakcji, koszt wyprodukowania 1 BTC wzrósł w niektórych stanach ponad dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem. Powodem był wzrost hash rate’u i cen energii elektrycznej.

Przed inflacją ceny prądu w normalnym kontrakcie na sprzęt hostingowy wynosiła 0,05-0,06 USD. Teraz wzrosła do 0,08-0,09 USD. Wielu dostawców przeszło z modelu all-inclusive na podział przychodów.

Tymczasem większość hostów osiągnęła próg rentowności nawet w przypadku hostingu najnowszej generacji górników ASIC, takich jak Antminer S19j Pro. W raporcie czytamy:

W ciągu kwartału spółki publiczne nadal zastawiały platformy wydobywcze i bitcoiny, aby finansować działalność i spłacać kredyty, sprzedaż aktywów zagrożonych zaczęła rosnąć i byliśmy świadkami pierwszego poważnego bankructwa na rynku niedźwiedzia.

Hashrate Index wskazał, że Antminer S19 XP rozpoczął wysyłkę w trzecim kwartale. Po pierwszym kwartale cena futures tych urządzeń od Bitmaina wspięła się wyżej niż porównywalnych jednostek (o wydajności energetycznej powyżej 38 J/TH). Zdaniem ekspertów, sytuacja ta utrzyma się jeszcze przez kilka tygodni.

koniec wydobywania eth w algorytmie proof of work



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.