Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 24.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 24.11]

Redaktor: Albert Czajkowski
podsumowanie dnia w krypto 24.11
  • Japoński gigant finansowy uruchamia pożyczki kryptowalutowe

SBI Holdings uruchomił dziś nową innowacyjną krypto usługę. VC Trade Lending pozwoli zarabiać na pożyczaniu kryptowalut innym użytkownikom. Obecnie usługa pożyczkowa od japońskiej firmy świadczącej usługi finansowe obsługuje jedynie bitcoiny. W przyszłości jednak mają oni w planach rozszerzyć zakres usług o ETH, XRP oraz inne tokeny.

  • CoinDeal kończy obsługę walut fiducjarnych

Jak podaje CoinDeal płatności przy użyciu tradycyjnych walut, będą obsługiwane do 1 grudnia. Pary handlowe w oparciu o FIATy przestaną działać po 8 grudnia. Wypłaty złotych, euro, dolarów i funtów będą zaś możliwe do 8 stycznia przyszłego roku. Na ten moment nie wiadomo, jakie są przyczyny decyzji giełdy.

  • Władze USA podczas konfiskaty BTC zapomniały o jego forkach

W ciągu ostatnich kilku lat konfiskat kryptowalut pochodzących z przestępstw, władze USA pominęły miliony dolarów w forkach Bitcoina. Według dochodzenia przeprowadzonego przez firmę, podczas ostatniego przejęcia miliarda dolarów z portfela Silk Road, organy ścigania mogły przegapić około 400 tys. dolarów w innych „wersjach” Bitcoina.

  • IRS błędnie wysłał zawiadomienia do użytkowników Coinbase 

Internal Revenue Service (IRS) po raz kolejny wysyła listy do posiadaczy kryptowalut. Urząd skarbowy twierdzi, że niektórzy z nich są winni państwu setki tysięcy dolarów. Eksperci podatkowi twierdzą, że w tym przypadku błąd popełnił IRS. Problem jest spowodowany przez sposób, w jaki Coinbase i inne giełdy przekazują informacje o użytkownikach. Ci, którzy otrzymali zawiadomienia, aby rozwiązać tę sytuację będą musieli udowodnić swoje przychody przed regulatorem podatkowym.

  • Warunki umowy depozytu Ethereum 2.0 zostały spełnione

Inteligentny kontrakt wymagany do uruchomienia pierwszej fazy Ethereum 2.0 uzbierał wystarczającą ilość funduszy. Jest to jak dotąd najbardziej ambitna aktualizacji siecii Ethereum, która radykalnie zmieni model ekonomiczny oraz wykorzystanie zasobów. Umowa depozytu ETH 2.0 zgromadziła dokładnie 524,288 ETH zapewniając rozpoczęcie aktualizacji sieci 1 grudnia. W tym czasie cena kryptowaluty wzrosła o prawie 10%, przekraczając poziom 600 USD po raz pierwszy od dwóch lat.

  • Bitstamp nawiązuje współpracę z Sovos

Giełda kryptowalut Bitstamp poinformowała o rozpoczęciu współpracy ze startupem Sovos. Spółka specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu księgowości i audytów. Celem współpracy jest usprawnienie sprawozdawczości giełdy dotyczącej podatków. Giełda Bitstamp wykorzysta technologię Sovos do automatyzacji wypełniania deklaracji podatkowych.

  • PayPal kupił 70% świeżo wydobytych Bitcoinów

Gigant finansowy PayPal w ciągu ostatniego miesiąca kupił aż 70% wszystkich świeżo wydobytych Bitcoinów. Wygląda na to, że firma od momentu rozpoczęcia świadczenia krypto usług, rozpoczęła także akumulacje. Cash App od Square razem z PayPal’em kupują więcej niż 100% wszystkich świeżo wydobytych BTC.

  • Oszuści stworzyli fałszywe tokeny

Wczoraj, twórca Yearn Finance (YFI) Andre Cronje tweetował o swoim nowym produkcie pożyczkowym Deriswap. Grupa oszustów wykorzystała sytuację i popularność projektu. Jednemu z nich udało się zarobić 53,000 dolarów w mniej niż 30 minut. Zaraz po premierze Deriswap oszuści stworzyli fałszywe tokeny DWAP, dostarczyli do puli Uniswap 72,4 ETH, przeprowadzili kilka transakcji, przyciągnęli łatwowiernych inwestorów i 20 minut później opuścili pulę, wyjmując z niej około 162,3 ETH. Dzięki temu udało im się zgarnąć 90,1 ETH, warte w tym momencie ponad 53,000 dolarów.

  • Rosjanka straciła 700,00 rubli przelewając je na krypto giełdę

Po rejestracji na podrobionej giełdzie kryptowalut nieznana osoba skontaktowała się z ofiarą i zaproponowała zainstalowanie specjalnego programu do handlu. W ciągu miesiąca Rosjanka przelała na swoje konto osobiste ponad 700 000 rubli. Podczas próby wypłaty rzekomo zarobionych środków poinformowano ją, że konto zostało zamrożone. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie oszustwa przy użyciu elektronicznych środków płatniczych i ustala tożsamość podejrzanego. Grozi mu nawet sześć lat więzienia.

  • Program kompensacyjny od OKEx

Giełda Bitcoin OKEx wprowadziła program wypłaty odszkodowań lojalnym użytkownikom. Jego warunki mają zastosowanie do tych, którzy wchodzili w interakcję z platformą w okresie blokowania wypłaty. Giełda planuje przekazać 20% dochodu z prowizji w ciągu ostatnich siedmiu tygodni na fundusz kompensacyjny. Aktywni użytkownicy otrzymają rekompensatę w zależności od wielkości posiadanych aktywów i obrotów. W przypadku posiadaczy rodzimego tokena giełdy OKB kwota zostanie podwojona.

  • Skonfiskowane kryptowaluty przez litewskie służby sprzedane za 7,6 mln USD

Państwowy Inspektorat Podatkowy, czyli STI, krajowy organ podatkowy, sprzedał skonfiskowane aktywa kryptograficzne o wartości 7,6 miliona dolarów, a następnie zasilił budżet państwa. STI powiedział, że to pierwszy raz, kiedy agencja sprzedała przejęte kryptowaluty za fiat.

  • Kapitalizacja rynkowa Bitcoin osiąga nowy ATH

Bitcoin przewyższa JPMorgan pod względem kapitalizacji rynkowej osiągając poziom 352 miliardów dolarów. Kapitalizacja rynkowa JPMorgan zamknęła się 23 listopada na poziomie 349 miliardów dolarów. Pomimo sceptycyzmu dyrektora generalnego JPM powiedział inwestorom, że potencjalny długoterminowy wzrost wartości Bitcoina jest znaczny, sugerując, że cena BTC podwoi się lub potroi w dłuższej perspektywie.

podsumowanie dnia w krypto 24.11

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.