Japoński gigant finansowy uruchamia pożyczki kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

Japoński gigant finansowy uruchamia pożyczki kryptowalutowe

Konrad Juszczyk
pożyczki kryptowalutowe od sbi lendings w Japonii

SBI Holdings założony w 2013 roku, zatrudniający prawie 6000 pracowników uruchomił dziś nową innowacyjną krypto usługę.

Usługa VC Trade Lending od SBI Holdings pozwoli zarabiać na pożyczaniu kryptowalut innym użytkownikom. Wynagrodzenie wyniesie 1% rocznie, w tym podatek. Obecnie usługa pożyczkowa od japońskiej firmy świadczącej usługi finansowe obsługuje jedynie bitcoiny. W przyszłości jednak mają oni w planach rozszerzyć zakres usług o ETH, XRP oraz inne tokeny, a także wydłużyć okres kredytowania.

Nowa usługa umożliwia pożyczki już od 0,1 BTC. Jednak istnieje limit i wynosi on 5 BTC ($...). Wielkim plusem świadczenia jest brak opłaty depozytowej za zarządzanie kontem lub odnawialnej opłaty członkowskiej. Widać, że SBI ma duże plany w stosunku do branży krypto, ponieważ niedawno kupiło japońską giełdę kryptowalut Tao Tao.

Spółka SBI Capital ma silne relacje biznesowe z Ripple, ze względu na dużą inwestycję w MoneyTrap opracowanego przez obie te firmy. W 2019 roku firma zajmująca się kapitałem venture capital odnotowała dobre wyniki finansowe, a to tylko zacieśniło więzi między Ripple i SBI. Dyrektor generalny firmy ogłosił, że Ripple przeniesie się do Japnii, jeżeli tylko zdecydują się opuścić Stany Zjednoczone.

pożyczki kryptowalutowe od sbi lendings w Japoniireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.