Bitstamp nawiązuje współpracę z Sovos | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp nawiązuje współpracę z Sovos

Mariusz Przepiórka
bitstamp giełda kryptowalut

Giełda kryptowalut Bitstamp poinformowała o rozpoczęciu współpracy ze startupem Sovos. Spółka specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu księgowości i audytów. Celem współpracy jest usprawnienie sprawozdawczości giełdy dotyczącej podatków.

Obowiązki w zakresie sprawozdawczości podatkowej w USA nieustannie zmieniają się i często brakuje odpowiednich wytycznych. Przykładowo, Amerykański Urząd Skarbowy (IRS) niedawno dodał kolejną rubrykę w podstawowym rocznym zeznaniu podatkowym 1040. Rubryka dotyczy rzecz jasna transakcji kryptowalutowych realizowanych przez podatnika w roku 2020.

Giełda Bitstamp wykorzysta technologię Sovos do automatyzacji wypełniania deklaracji podatkowych. Proces ten ograniczy możliwość popełniania błędów i zapewni automatyczne aktualizacje. Współpraca z Sovos pozwoli odpowiedzieć na potrzeby klientów giełdy w nadchodzącym roku podatkowym. To dobra wiadomość dla inwestorów kryptowalutowych, ponieważ w ostatnim czasie organy skarbowe wielu krajów zapowiadały uważne podejście do cyfrowych aktywów. Wśród nich był również amerykański IRS, który wysyłał pisma do osób, które mogły pominąć kryptowalutowe transakcje w swoich deklaracjach podatkowych.

bitstamp giełda kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.