Bitstamp nawiązuje współpracę z Sovos | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp nawiązuje współpracę z Sovos

Mariusz Przepiórka
bitstamp giełda kryptowalut

Giełda kryptowalut Bitstamp poinformowała o rozpoczęciu współpracy ze startupem Sovos. Spółka specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu księgowości i audytów. Celem współpracy jest usprawnienie sprawozdawczości giełdy dotyczącej podatków.

Obowiązki w zakresie sprawozdawczości podatkowej w USA nieustannie zmieniają się i często brakuje odpowiednich wytycznych. Przykładowo, Amerykański Urząd Skarbowy (IRS) niedawno dodał kolejną rubrykę w podstawowym rocznym zeznaniu podatkowym 1040. Rubryka dotyczy rzecz jasna transakcji kryptowalutowych realizowanych przez podatnika w roku 2020.

Giełda Bitstamp wykorzysta technologię Sovos do automatyzacji wypełniania deklaracji podatkowych. Proces ten ograniczy możliwość popełniania błędów i zapewni automatyczne aktualizacje. Współpraca z Sovos pozwoli odpowiedzieć na potrzeby klientów giełdy w nadchodzącym roku podatkowym. To dobra wiadomość dla inwestorów kryptowalutowych, ponieważ w ostatnim czasie organy skarbowe wielu krajów zapowiadały uważne podejście do cyfrowych aktywów. Wśród nich był również amerykański IRS, który wysyłał pisma do osób, które mogły pominąć kryptowalutowe transakcje w swoich deklaracjach podatkowych.

bitstamp giełda kryptowalut
reklama
reklama