Warunki umowy depozytu Ethereum 2.0 zostały spełnione | Wiadomości | CrypS.

Warunki umowy depozytu Ethereum 2.0 zostały spełnione

Konrad Juszczyk
Ethereum 1 grudnia wejdzie na Prof of Stake

Inteligentny kontrakt wymagany do uruchomienia pierwszej fazy Ethereum 2.0 uzbierał wystarczającą ilość funduszy. Jest to jak dotąd najbardziej ambitna aktualizacji siecii Ethereum, która radykalnie zmieni model ekonomiczny oraz wykorzystanie zasobów.

Umowa depozytu Ethereum 2.0 wydana na początku listopada zgromadziła dokładnie 524,288 ETH zapewniając rozpoczęcie aktualizacji sieci 1 grudnia. Próg umowy został osiągnięty z około dziewięcioma godzinami przed upływem terminu.

Firma wcześniej wyznaczyła datę uruchomienia ETH 2.0 na 1 grudnia, zakładając, że umowa depozytu osiągnie poziom 524,288 ETH do 24 listopada. Jednak wiele osób było sceptycznie nastawionych do tej daty, ponieważ wydarzenie ETH 2.0 było już wielokrotnie przekładane przez Vitalika Buterina, twórcy sieci. Na dodatek ostatnie 150,000 ETH, czyli ponad 20% do osiągnięcia celu przybyło w ciągu ostatnich 24 godzin. W tym czasie cena kryptowaluty wzrosła o prawie 10%, przekraczając poziom 600 USD po raz pierwszy od dwóch lat.

Ethereum 2.0 depozyty w celu aktualizacji sieci
Źródło: https://www.duneanalytics.com/hagaetc/eth2-0-deposits

Wprowadzenie ETH 2.0 było w przygotowaniu od dawna, a prace nad wykorzenieniem błędów, przesuwały oczekiwane uruchamiania sieci. Kluczowym elementem jest przejście od eksploracji typu proof-of-work (PoW) do proof-of -stake (PoS), co zasadniczo zmieni podstawy gospodarcze sieci. Nowa metoda osiągania konsensusu ma umożliwić lepsze skalowanie sieci i zapewnić szybszą obsługę większej liczby transakcji.

Aby Ethereum mogło rosnąć, musi obsługiwać o wiele szybciej transakcje finansowe. Na początku sieć obsługiwała zaledwie 10 transakcji na sekundę. W tym samym czasie popularny system płatniczy Visa, obsługiwał ich ponad 2,000. Po aktualizacji, która ma wejść w życie 1 grudnia Ethereum 2.0 ma przetwarzać około 9,000 transakcji na sekundę. Pełne wdrożenie nowej sieci ma zająć kilka lat, jednak pierwsze kroki w zrewolucjonizowaniu ETH zaczną się już za tydzień.

Ethereum 1 grudnia wejdzie na Prof of Stakereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.