Władze USA podczas konfiskaty BTC zapomniały o jego forkach | Wiadomości | CrypS.

Władze USA podczas konfiskaty BTC zapomniały o jego forkach

Maciej Żerelik
bitcoin fork władze usa

Coinfirm, dostawca rozwiązań z zakresu analizy blockchaina i przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) odkrył bardzo ciekawą rzecz. W ciągu ostatnich kilku lat konfiskat kryptowalut pochodzących z przestępstw, władze USA pominęły miliony dolarów w forkach Bitcoina.

W opublikowanym raporcie firma wspomniała, że przestępcy mogą mieć dostęp do nieprzejętych funduszy. Aby uzyskać dostęp do środków, wystarczy że posiadają klucze prywatne do portfela. Według dochodzenia przeprowadzonego przez firmę, podczas ostatniego przejęcia miliarda dolarów z portfela Silk Road, organy ścigania mogły przegapić około 400 tys. dolarów w innych „wersjach” Bitcoina.

Departament Sprawiedliwości USA (DOJ) ogłosił 5 listopada, że przejął ponad 1 miliard dolarów w BTC od anonimowego użytkownika nazwanego „Individual X”. Środki miały pochodzić z największego na świecie darknetowego rynku Silk Road. Na tej platformie można było zakupić różne nielegalne przedmioty: od danych kart kredytowych, przez narkotyki, aż po broń.

Według raportu w portfelu nadal znajduje się w sumie 693701 Bitcoin Diamond, 69370 Super Bitcoin, i 69370 Bitcoin Private. Osoba, która ma dostęp do prywatnych kluczy głównego portfela, bez problemu może uzyskać dostęp do tych środków.

Odzyskać fork

W październiku Coinfirm wprowadził nową usługę. Firma zaczęła pomagać klientom odzyskać tokeny z forków. Nowa usługa, nazwana „Reclaim Fork”, dąży do odzyskania ponad 300 milionów dolarów w forkach BTC. Komentując ostatnie zmiany, Paweł Kuskowski, CEO i współzałożyciel Coinfirm, powiedział:

„Wierzymy, że ochrona klienta i integralność rynku ma kluczowe znaczenie dla długoterminowej wartości rynku kryptograficznego. Forki są jak dotąd nieadresowaną luką na rynku. Jesteśmy dumni, że możemy wypuścić ten najnowszy produkt, ponieważ jesteśmy pewni, że będzie on bardzo korzystny dla społeczności blockchain”.

 

bitcoin fork władze usareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.