Władze USA podczas konfiskaty BTC zapomniały o jego forkach | Wiadomości | CrypS.

Władze USA podczas konfiskaty BTC zapomniały o jego forkach

Zerelik Maciej
bitcoin fork władze usa

Coinfirm, dostawca rozwiązań z zakresu analizy blockchaina i przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) odkrył bardzo ciekawą rzecz. W ciągu ostatnich kilku lat konfiskat kryptowalut pochodzących z przestępstw, władze USA pominęły miliony dolarów w forkach Bitcoina.

W opublikowanym raporcie firma wspomniała, że przestępcy mogą mieć dostęp do nieprzejętych funduszy. Aby uzyskać dostęp do środków, wystarczy że posiadają klucze prywatne do portfela. Według dochodzenia przeprowadzonego przez firmę, podczas ostatniego przejęcia miliarda dolarów z portfela Silk Road, organy ścigania mogły przegapić około 400 tys. dolarów w innych „wersjach” Bitcoina.

Departament Sprawiedliwości USA (DOJ) ogłosił 5 listopada, że przejął ponad 1 miliard dolarów w BTC od anonimowego użytkownika nazwanego „Individual X”. Środki miały pochodzić z największego na świecie darknetowego rynku Silk Road. Na tej platformie można było zakupić różne nielegalne przedmioty: od danych kart kredytowych, przez narkotyki, aż po broń.

Według raportu w portfelu nadal znajduje się w sumie 693701 Bitcoin Diamond, 69370 Super Bitcoin, i 69370 Bitcoin Private. Osoba, która ma dostęp do prywatnych kluczy głównego portfela, bez problemu może uzyskać dostęp do tych środków.

Odzyskać fork

W październiku Coinfirm wprowadził nową usługę. Firma zaczęła pomagać klientom odzyskać tokeny z forków. Nowa usługa, nazwana „Reclaim Fork”, dąży do odzyskania ponad 300 milionów dolarów w forkach BTC. Komentując ostatnie zmiany, Paweł Kuskowski, CEO i współzałożyciel Coinfirm, powiedział:

„Wierzymy, że ochrona klienta i integralność rynku ma kluczowe znaczenie dla długoterminowej wartości rynku kryptograficznego. Forki są jak dotąd nieadresowaną luką na rynku. Jesteśmy dumni, że możemy wypuścić ten najnowszy produkt, ponieważ jesteśmy pewni, że będzie on bardzo korzystny dla społeczności blockchain”.

 

bitcoin fork władze usa
reklama
reklama