PayPal kupił 70% świeżo wydobytych Bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

PayPal kupił 70% świeżo wydobytych Bitcoinów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
paypal będzie obsługiwać kryptowaluty

Gigant płatności PayPal w ciągu ostatniego miesiąca kupił aż 70% wszystkich świeżo wydobytych Bitcoinów. Wygląda na to, że firma od momentu rozpoczęcia świadczenia krypto usług, rozpoczęła także akumulacje.

Wiadomość została ujawniona przez Pantera Capital w miesięcznym blockchainowym liście. Firma podała do wiadomości, że wraz z Cash App od Square, obie firmy kupują więcej niż 100% wszystkich świeżo wydobytych BTC.

Giełda obsługująca usług PayPal, czyli itBit początko notowała stosunkowo stały wolumen obrotu. Jednak po ogłoszeniu PayPala, że użytkownicy z USA będą mogli kupować, sprzedawać i przechowywać kryptwaluty, jej obroty znacznie wzrosły. W liście możemy przeczytać:

“Kiedy PayPal zaczął działać, wolumen zaczął gwałtownie rosnąć. Wzrost wolumenu itBit oznacza, że w ciągu miesiąca od rozpoczęcia działalności, PayPal już kupuje prawie 70% nowej podaży bitcoinów”.

Pantera Capital zauważyła, że decyzja PayPala o wejściu do sektora sektora kryptowalut już teraz ma ogromny wpływ na branżę. Firma uważa, że jeśli popyt na BTC zdoła się utrzymać, PayPal w ciągu kilku tygodni może nabyć więcej niż wszystkie nowo wyemitowane BTC. W chwili obecnej cena Bitcoina oscyluje w granicach 18 500 dolarów. Obecny rajd jest największy od czasów hossy z 2017 roku. Wg Pantera Capital jest on jednak bardziej zrównoważony i mniej przypomina bańkę.

paypal będzie obsługiwać kryptowalutyreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.