Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 24.01.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 24.01.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 24.01.22]
 • Solana znów z problemami technicznymi
  Rynek kryptowalutowy przeżywał w piątek znaczne trudności, podobnie jak sieć Solana, której problemy techniczne wywołały panikę wśród traderów i użytkowników DeFi w całej społeczności kryptowalutowej.
 • Zonda poszerza ofertę o kryptowalutę SOL
  Giełda kryptowalut Zonda poinformowała o dodaniu kolejnej waluty cyfrowej do swej platformy transakcyjnej. Po 24 kryptowalutach dodanych w 2021 roku, nowy rok rozpoczyna się od poszerzenia oferty o SOL, natywną kryptowalutę sieci Solana.
 • Salwador kupuje kolejne bitcoiny
  Miniony tydzień nie był zbyt korzystny dla branży kryptowalutowej i BTC. Perspektywa zakazu handlu kryptowalutami i wydobycia w Rosji wywarła presję na rynek, ponadto SEC odrzuciła wnioski o uruchomienie kolejnych dwóch ETF-ów opartych na fizycznym bitcoinie. W rezultacie wartość BTC spadła w okolice 35 tys. USD.
 • Banowania Bitcoina ciąg dalszy – w Europie proponują regulacje, Rosja krytykuje pomysł banku centralnego
  Kiedy Bitcoin nurkuje podczas korekty, w Europie wzywa się do ostrzejszych regulacji, ze względu na problemy z zanieczyszczeniem środowiska. Tymczasem na propozycję banku w Rosji odpowiada CEO spółki Telegram, zwracając uwagę na fakt, iż byłby on wysoce niekorzystny dla tamtejszej branży technologicznej.
 • Huobi oskarżone o brak współpracy i odpowiedzialności
  Amerykański prawnik, Jonathan Levy oskarżył giełdę kryptowalut Huobi Global o działanie bez odpowiedzialności przed jakąkolwiek jurysdykcją. Prawnik twierdzi, że Huobi odmówiło współpracy z organanami ścigania z Francji i z Seszeli.
 • Administracja Bidena ujednolica podejście do kryptowalut
  Jak poinformował Bloomberg, Biały Dom już w przyszłym miesiącu zamierza wydać rozporządzenie wykonawcze dotyczące kryptowalut. Agencje federalne mają określić ryzyko i możliwości związane z walutą wirtualną. Będą one musiały także przygotować zalecenia w ramach swoich specjalizacji.
 • Uniswap Labs zatrudnia byłego ekonomistę Rezerwy Federalnej
  Uniswap Labs, główny twórca protokołu zdecentralizowanych finansów Uniswap, zatrudnił byłego ekonomistę Rezerwy Federalnej Gordona Liao do kierowania swoim oddziałem badawczym. Liao przedstawił różne powody swojego odejścia z Fed. Jednym z nich jest jego podekscytowanie innowacjami w przestrzeni kryptowalut.
 • MetaMask wiedział o luce w zabezpieczeniach, ale jej nie naprawił
  Alexandru Lupascu twierdzi, że użytkownicy portfela MetaMask, którzy korzystają z aplikacji na urządzeniach mobilnych, są narażeni na ujawnienie swojego adresu IP.
 • Trudność wydobycia BTC osiąga ATH
  Oprócz gwałtownego spadku ceny, BTC zanotował wzrost poziomu trudności wydobycia. Wczoraj w ciągu 24 godzin wartość ta wzrosła o prawie 9%. Na początku tego miesiąca rekordowy poziom osiągnął też hash rate – 183 exahashy.
 • Fantom jest obecnie trzecim co do wielkości ekosystemem kryptowalutowym
  W ekosystemie Fantom (FTM) zablokowane jest już 12,2 mld dolarów. Tym samym projekt wyprzedził Binance Smart Chain (BSC) i stał się trzecim co do wielkości protokołem kryptowalutowym w zdecentralizowanych finansach (DeFi).
 • Haker wykorzystał luke w OpenSea i celował w właścicieli Bored Ape NFT
  Ktoś podobno znalazł sposób na wykorzystanie front-endu najpopularniejszego rynku niewymiennych tokenów (NFT) – OpenSea. Sprawca za swój cel obrał członków Bored Ape Yacht Club i ich cenne małpy.
 • Haker Multichain zwrócił 259 ETH
  Użytkownicy protokołu cross-chain rozpętali burzę z powodu nierozwiązanej luki w zabezpieczeniach, która wystąpiła na początku tego tygodnia i braku działania ze strony platformy. Później jednak Multichain ujawnił, że haker zwrócił 259 ETH, warte około 813 000 dolarów.
 • Śledztwo policyjne w Indiach ujawnia powiązania między krypto hackiem a Hamasem
  Dochodzenie przeprowadzone przez wydział Intelligence Fusion and Strategic Ops (IFSO) policji w Delhi, ujawniło, że Hamas stał za włamaniem do portfela kryptowalutowego.
 • Korea Południowa zakończyła pierwszą fazę testów CBDC
  Bank of Korea (BoK) przeprowadził w grudniu pierwszy etap dwuczęściowego testu swojego CBDC. Instytucja ujawniła również, że projekt jest obecnie w trakcie drugiej fazy.
 • Salwador traci już ponad 30% na swojej inwestycji w BTC
  Salwador wydał na inwestycje w BTC 88,4 mln dolarów. Jednak ostatnie załamanie cen doprowadziło kraj do 31,8% niezrealizowanej straty.
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 24.01.22]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.