Zonda poszerza ofertę o kryptowalutę SOL | Wiadomości | CrypS.

Zonda poszerza ofertę o kryptowalutę SOL

Mariusz Przepiórka
zonda solana

Giełda kryptowalut Zonda poinformowała o dodaniu kolejnej waluty cyfrowej do swej platformy transakcyjnej. Po 24 kryptowalutach dodanych w 2021 roku, nowy rok rozpoczyna się od poszerzenia oferty o SOL, natywną kryptowalutę sieci Solana.

Wpłaty będą dostępne od wtorku, 25 stycznia 2022, od godziny 15:00 CET, a obrót kryptowalutą ruszy w piątek, 28 stycznia, o godzinie 12:00 CET. Użytkownicy Zondy będą mogli handlować nowo dodaną kryptowalutą SOL w następujących parach:

  • SOL/PLN,
  • SOL/EUR,
  • SOL/USDT,
  • SOL/USDC.

Solana to platforma do przetwarzania kryptowalut, której celem jest zapewnienie wysokich prędkości transakcji. W tym celu wykorzystuje zestaw nowatorskich podejść. Natywną kryptowalutą Solany jest SOL, która służy do opłacania prowizji transakcyjnych oraz o stakingu. Główną innowacją waluty jest szybkość, dzięki pakietowi nowych technologii, w tym mechanizmowi konsensusu.

Solana może przetwarzać około 50 000 transakcji na sekundę — w porównaniu do 25 lub mniej w przypadku Ethereum (aktualizacja ETH2, która jest obecnie w toku, ma na celu znaczne przyspieszenie sieci Ethereum). Kryptowaluta SOL daje również posiadaczom prawo do głosowania w odniesieniu do przyszłych aktualizacji. Według Coinmarketcap, 21 stycznia 2022 kapitalizacja rynkowa Solany wynosiła 38 mld USD, co plasuje ją na 7 miejscu w rankingu wszystkich kryptowalut na świecie.

zonda solana
reklama
reklama