Uniswap Labs zatrudnia byłego ekonomistę Rezerwy Federalnej | Wiadomości | CrypS.

Uniswap Labs zatrudnia byłego ekonomistę Rezerwy Federalnej

Redakcja
Uniswap wygenerowała ponad 1 mld USD w prowizjach

Uniswap Labs, główny twórca protokołu zdecentralizowanych finansów Uniswap, zatrudnił byłego ekonomistę Rezerwy Federalnej Gordona Liao do kierowania swoim oddziałem badawczym. Liao przedstawił różne powody swojego odejścia z Fed. Jednym z nich jest jego podekscytowanie innowacjami w przestrzeni kryptowalut.

Dr Gordon Liao, były ekonomista Rezerwy Federalnej i doktor ekonomii z Harvardu, ogłosił dziś, że opuści Fed, aby zostać nowym szefem badań Uniswap Labs. W 12-częściowym wątku na Twitterze, nowy pracownik Uniswap Labs szczegółowo opisał, dlaczego zdecydował się opuścić Fed na rzecz świata zdecentralizowanych finansów.

Liao rozpoczął od wyrażenia swoich wielkich nadziei związanych z obietnicą, że Web3 stworzy „lepszy, bezpieczniejszy i bardziej dostępny system finansowy”. Wspomniał o zaskoczeniu, jakie odczuwał, gdy dzięki doświadczeniu w Fed dowiedział się, na jak niewielu pośrednikach tak naprawdę opiera się globalna gospodarka, w tym o rzekomym fakcie, że tylko „24 głównych dealerów obsługuje wszystkie aukcje Skarbu Państwa”. Liao ostrzegł, że ten tradycyjny system nie działa już tak dobrze od czasu globalnego kryzysu finansowego.

Nowy pracownik stwierdził, że Web3 i DeFi mogą rozwiązać wyżej wymienione problemy „czyniąc finanse niepośredniczonymi, złożonymi i bardziej przejrzystymi”. Zwrócił uwagę na konieczność współpracy „technologów, ekonomistów i decydentów”, aby zrealizować wizję Web3.

Uniswap Labs odpowiedziało na wątek Liao zachęcając innych zainteresowanych pomocą w budowaniu systemu finansowego opartego na Web3 do aplikowania na inne stanowiska pracy.

Uniswap to protokół open-source do handlu tokenami opartymi na Ethereum i zapewnienia płynności. Jest to automatyczny animator rynku, zasilany przez zaprogramowane smart kontrakty. Protokół jest zarządzany przez posiadaczy tokenów UNI i delegatów, ale początkowo został opracowany przez Uniswap Labs, który nadal jest aktywnym współtwórcą.

Uniswap wygenerowała ponad 1 mld USD w prowizjachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.