Administracja Bidena ujednolica podejście do kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Administracja Bidena ujednolica podejście do kryptowalut

Anna Sutowicz
Biden: aktualizacja zasad kryptowalut do 2032 r. dostarczy 11 mld USD dodatkowych przychodów

Jak poinformował Bloomberg, Biały Dom już w przyszłym miesiącu zamierza wydać rozporządzenie wykonawcze dotyczące kryptowalut. Agencje federalne mają określić ryzyko i możliwości związane z walutą wirtualną. Będą one musiały także przygotować zalecenia w ramach swoich specjalizacji.

Wiele wskazuje na to, że kryptowaluty znalazły się na regulacyjnym celowniku prezydenta Stanów Zjednoczonych. Informacje o potencjalnej dyrektywie Bidena pojawiały się w ubiegłym roku. Rzekomo już wtedy Biden prowadził prace nad jej wprowadzeniem.

Dyrektywa już w lutym

Pod koniec ubiegłego roku nie było jeszcze wiadomo, czy rozporządzenie w ogóle zostanie wydane. Teraz ma zostać przedstawione prezydentowi w ciągu najbliższych kilku tygodni. Rozporządzenie wykonawcze odnosi się przede wszystkim do takich kwestii jak bezpieczeństwo narodowe, innowacje gospodarcze oraz regulacje finansowe. Głównym jego celem jest ujednolicenie podejścia do kryptowalut.

Agencje federalne już od wielu lat zajmują się badaniem lub dostarczaniem wytycznych regulacyjnych sektora aktywów cyfrowych. Dyrektywa ma zobowiązać je do określenia zagrożeń i możliwości dotyczących kryptowalut. Kiedy już agencje poinformują Biały dom o tym, jak uregulują kwestie dotyczące kryptowalut, administracja Bidena będzie miała możliwość skoordynowania wszystkich tych wizji i kompetencji w spójną całość.

Biden wydaje się być pierwszym urzędującym prezydentem USA, który zajał się wieloma kwestiami dotyczącymi kryptowalut. Jego administracja w czerwcu ubiegłego roku, przedstawiła swoją strategię walki z atakami ransomware wykorzystującymi kryptowaluty. Zwalczanie ransomware wówczas uznano za priorytet. Wtedy też, Prezydent Biden rozpoczął przegląd strategiczny, by zająć się zwiększonym zagrożeniem ransomware.

Źródła Bloomberga są anonimowe, a Biały Dom nie przedstawił komentarza w sprawie dyrektywy.

Biden: aktualizacja zasad kryptowalut do 2032 r. dostarczy 11 mld USD dodatkowych przychodów
reklama
reklama