Solana znów z problemami technicznymi | Wiadomości | CrypS.

Solana znów z problemami technicznymi

Mariusz Przepiórka
solana problemy

Rynek kryptowalutowy przeżywał w piątek znaczne trudności, podobnie jak sieć Solana, której problemy techniczne wywołały panikę wśród traderów i użytkowników DeFi w całej społeczności kryptowalutowej.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy sieć Solana doświadczyła wielu problemów technicznych, a ostatnie utrudnienia to już druga awaria w styczniu. W przeciwieństwie do poprzednich, ta jednak trwała aż 48 godzin.

Zespół techniczny Solany powiedział, że po raz pierwszy zauważył awarię w piątek, 21 stycznia, około północy czasu UTC. Poinformowano wówczas o spadku wydajności sieci i podjęciu działań zmierzających do ustalenia przyczyny utrudnień. Analiza trwała ponad 24 godziny, a przyczynę ostatecznie zidentyfikowano w sobotę o godz. 17:55 czasu UTC.

Krytycy wyśmiewają Solanę

Problem został rozwiązany w niedzielę około godziny 16:19 UTC po wydaniu i przyjęciu wersji v1.8.14, która została zaprojektowana w celu „złagodzenia najgorszych skutków problemu”. Zespół Solany dodał również, że nadchodzące poprawki mają na celu usprawnienie sieci, a większym aktualizacji należy spodziewać się w ciągu najbliższych 8-12 tygodni.

Ponowne problemy sieci Solana dostarczyły deweloperom i krytykom Solany kolejną okazję do wyśmiewania rzekomego pogromcy Ethereum. Autor HarperCollins Mark Jeffery uważa, że Solana już jest wykluczona z grona zwycięskich blockchainów przyszłości właśnie z powodu ciągłych awarii sieci.

Problem z siecią został rozwiązany, jednak użytkownicy DeFi ponieśli straty, ponieważ awaria przypadła na bardzo aktywny okres na giełdach kryptowalutowych i wyprzedaż bitcoina.

Użytkownicy DeFi ponieśli straty

Niestety, użytkownicy sieci Solana, którzy wzięli pożyczki z zabezpieczeniem aktywów, takich jak SOL, z platform pożyczkowych, jak Solend, nie mogli uratować swoich aktywów podczas krachu, ponieważ blockchain zmagał się z zatorami płatniczymi. Następnie nastąpiła masowe upłynnienie rynku, a użytkownikom pozostało tylko liczenie strat.

Firma Solend przyznała jednak, że współczuje użytkownikom i obecnie rozważa uruchomienie programu rekompensat. – Jesteśmy świadomi problemów, w wyniku których użytkownicy nie byli w stanie przeprowadzić transakcji. Analizujemy możliwości uruchomienia programu rekompensat – poinformowała firma Solendna Twitterze.

solana problemy
reklama
reklama