Banowania Bitcoina ciąg dalszy - w Europie proponują regulacje, Rosja krytykuje pomysł banku centralnego | Wiadomości | CrypS.

Banowania Bitcoina ciąg dalszy – w Europie proponują regulacje, Rosja krytykuje pomysł banku centralnego

Redaktor: Albert Czajkowski
Bitcoin ban w europie btc ban w rosji

Kiedy Bitcoin nurkuje podczas korekty, w Europie wzywa się do ostrzejszych regulacji, ze względu na problemy z zanieczyszczeniem środowiska. Tymczasem na propozycję banu w Rosji odpowiada CEO spółki Telegram, zwracając uwagę na fakt, iż byłby on wysoce niekorzystny dla tamtejszej branży technologicznej.

Wezwanie do europejskiego banu metody proof-of-work

Podczas ostatniego wywiadu dla Financial Times, Erik Thedeen, wiceprzewodniczący ESMA- europejskiego organu regulującego rynki finansowe, przestrzegał przed wydobyciem Bitcoina jako aktywnością, która poważnie zagraża środowisku naturalnemu.

Zasugerował także, że Unia Europejska powinna rozważyć zbanowanie kopania na zasadzie proof-of-work, co miałoby stymulować rynek do przejścia na bardziej ekologiczne alternatywy, jak proof-of-stake.

Właśnie tak zareagowali górnicy po ubiegłorocznych regulacjach w Chinach, kojarzonych z “brudną” energią. W trzecim kwartale energie odnawialne miały odpowiadać za aż 58% siły wydobywczej w systemie Bitcoina.

Po przeciwnej stronie stanęła paryska firma inwestycyjna – Melanion Capital, wytykając adwersarzowi, że jest “źle poinformowany”. Dodano także, że decentralizacja Bitcoina przekłada się na brak silnego lobby, które mogłoby bronić interesu górników i społeczności skupionej wokół kryptowalut.

Rosja – ban niebezpieczny dla sektora technologicznego

Kilka dni temu, rosyjski bank centralny zaproponował całkowitą delegalizację kryptowalut, ze względu na wysokie ryzyko, które ma dotyczyć przede wszystkim rynków wschodzących. Jednym z pierwszych, którzy odpowiedzieli na ten pomysł, był dyrektor generalny spółki Telegram – Paweł Durow, który w sobotę wyraził sprzeciw na swojej własnej platformie:

Ban spowolni rozwój blockchaina. Te technologie pomagają poprawić wydajność i bezpieczeństwo w wielu dziedzinach – od finansów, aż po sztukę.

Dodał też, że o ile próba nałożenia regulacji na sieć jest całkiem naturalna dla organów w sektorze finansów, tak może zakończyć rozwój legalnych projektów w Rosji, jednocześnie nie powstrzymując potencjalnych przestępców.

Na temat wypowiedział się także polityk Leonid Wołkow, szef sztabu Aleksieja Nawalnego. Odwołał się on do raportu Bloomberga, sugerującego, że naciski na wyłączenie kryptowalut z rosyjskiego systemu wynikają z możliwości finansowania za ich pomocą opozycji politycznej i organizacji o charakterze ekstremistycznym.

Mimo wszystko zdaniem Wołkowa “nic się nie stanie”, ponieważ regulacje w najgorszym wypadku utrudnią dostęp do giełd, lecz nie zdołają uniemożliwić korzystania z kryptowalut.

Bitcoin ban w europie btc ban w rosjireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.