Trudność wydobycia BTC osiąga ATH | Wiadomości | CrypS.

Trudność wydobycia BTC osiąga ATH

Redakcja
kopanie bitcoina w irańskim meczecie - 1620 kopalni krypto zlikwidowanych w iranie

Oprócz gwałtownego spadku ceny, BTC zanotował wzrost poziomu trudności wydobycia. Wczoraj w ciągu 24 godzin wartość ta wzrosła o prawie 9%. Na początku tego miesiąca rekordowy poziom osiągnął też hash rate – 183 exahashy.

Platforma analityczna Glassnode zauważyła:

Trudność wydobycia BTC wzrosła dziś o +9,3%, osiągając nowe ATH

Hash rate BTC spadł o prawie 54% w maju 2021 roku po tym, jak Chiny nałożyły całkowity zakaz wydobywania cyfrowych walut w swojej jurysdykcji. Podczas gdy hash rate znacznie się odbudował, wzrosła również trudność wydobycia.

BTC przechodzi obecnie przez dużą korektę. Cyfrowe aktywo osiągnęło w sobotę najniższy poziom prawie 34 tysięcy dolarów. Jedną z największych przyczyn ostatnich spadków Bitcoina jest ogromny wzrost napływu środków na giełdy. Według danych Glassnode, wolumen BTC napływających na giełdę osiągnął dziś najwyższy poziom od 4 tygodni.

Bitcoin Exchange Inflow Volume (7d MA) właśnie osiągnął 1-miesięczny szczyt na poziomie 1 279 853 BTC. Poprzedni 1-miesięczny szczyt w wysokości 1 277 577 BTC został zaobserwowany 12 stycznia 2022 roku.

Potencjalny zakaz wydobycia kryptowalut w Rosji

Na początku tego tygodnia pojawiły się doniesienia o potencjalnym zakazie wydobycia kryptowalut w Rosji. Anto Paroian, dyrektor operacyjny w ARK36 powiedział:

Bank Rosji wielokrotnie wcześniej sugerował możliwość wprowadzenia szerokiego zakazu wydobycia kryptowalut, więc ten ostatni rozwój sytuacji nie jest zaskakujący. Co ważne, zakaz zdelegalizuje również wszelkie działania związane z wydobyciem kryptowalut. Ponieważ wpłynęłoby to negatywnie na hash rate Bitcoina, niektórzy inwestorzy mogą się zastanawiać, czy zakaz, gdy zostanie wprowadzony w życie, może spowodować większą presję sprzedaży na cenę tego aktywa. Jest to jednak mało prawdopodobne. Rosja gości nieco ponad 10% obecnej mocy wydobywczej Bitcoina.

kopanie bitcoina w irańskim meczecie - 1620 kopalni krypto zlikwidowanych w iraniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.