Salwador traci już ponad 30% na swojej inwestycji w BTC | Wiadomości | CrypS.

Salwador traci już ponad 30% na swojej inwestycji w BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
salwador bitcoin

Salwador wydał na inwestycje w BTC 88,4 mln dolarów. Jednak ostatnie załamanie cen doprowadziło kraj do 31,8% niezrealizowanej straty.

Kontrowersyjna strategia Nyiaba Bukele jest wystawiona na ciężką próbę. BTC w ciągu ostatnich kilku tygodni odnotował bowiem gwałtowny spadek. Kraj Ameryki Środkowej traci obecnie ponad 31% na swojej inwestycji.

Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który uczynił Bitcoin legalnym środkiem płatniczym. Od tego czasu prezydent Nayib Bukele z dumą ogłaszał zakup każdego kolejnego “dipu”. Do tej pory kraj wydał około 88,4 miliona dolarów na 1 801 Bitcoinów, które nabył po średniej cenie 49 100 dolarów za jednostkę. Ostatnie spadki oznaczają, że udziały kraju są dziś warte ok. 60,3 miliona dolarów, co daje niezrealizowaną stratę w wysokości około 31,8%.

Perspektywy na przyszłość

Podczas gdy przyjęcie Bitcoina przez Salwador było momentem przełomowym dla kryptowalut, duże międzynarodowe instytucje monetarne, takie jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy, wielokrotnie krytykowały ten ruch. Obywatele Salwadoru również wyszli na ulice, aby protestować przeciwko polityce adopcyjnej.

Wprowadzenie kryptowalut napotkało również inne problemy techniczne. Mieszkańcy mieli problemy m.in. z oficjalnym portfelem Chivo oraz krajowymi bitomatami.

Mimo to, jest mało prawdopodobne, że rząd Bukele w nabliższym czasie upłynni swoje udziały. Bukele niedawno prognozował, że Bitcoin wejdzie w 2022 roku na sześciocyfrowe terytorium. Co więcej, kraj ten pracuje obecnie nad uruchomieniem pierwszego na świecie “Bitcoin City”.

salwador bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.