Śledztwo policyjne w Indiach ujawnia powiązania między krypto hackiem a Hamasem | Wiadomości | CrypS.

Śledztwo policyjne w Indiach ujawnia powiązania między krypto hackiem a Hamasem

Zerelik Maciej
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Dochodzenie przeprowadzone przez wydział Intelligence Fusion and Strategic Ops (IFSO) policji w Delhi, ujawniło, że Hamas stał za włamaniem do portfela kryptowalutowego.

Według raportu Times of India, wartość skradzionej kryptowaluty wynosiła 536 000 dolarów przy dzisiejszych cenach.

Fundusze zostały podobno przesłane za pośrednictwem różnych prywatnych portfeli, zanim dotarły do Brygad al-Qassam, wojskowego skrzydła Hamasu.

Ofiarą był biznesmen Paschim Vihar. To właśnie on stracił dostęp do portfela, który zawierał Bitcoin, Ethereum i Bitcoin Cash.

Szczegóły tego portfela zostały następnie przesłane do Darknetu – części Internetu, do której nie docierają tradycyjne wyszukiwarki.

The Times of India donosi również, że część skradzionej kryptowaluty została przesłana na stronę hazardową w Wielkiej Brytanii i na stronę z pornografią dziecięcą.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Hamas wykorzystał kryptowaluty do finansowania swojej działalności. Grupa ta – uznana za organizację terrorystyczną przez rządy USA, Wielkiej Brytanii i innych państw – zwróciła się w stronę rynku kryptowalut, aby obejść międzynarodowe sankcje.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową
reklama
reklama