Śledztwo policyjne w Indiach ujawnia powiązania między krypto hackiem a Hamasem | Wiadomości | CrypS.

Śledztwo policyjne w Indiach ujawnia powiązania między krypto hackiem a Hamasem

Redakcja
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Dochodzenie przeprowadzone przez wydział Intelligence Fusion and Strategic Ops (IFSO) policji w Delhi, ujawniło, że Hamas stał za włamaniem do portfela kryptowalutowego.

Według raportu Times of India, wartość skradzionej kryptowaluty wynosiła 536 000 dolarów przy dzisiejszych cenach.

Fundusze zostały podobno przesłane za pośrednictwem różnych prywatnych portfeli, zanim dotarły do Brygad al-Qassam, wojskowego skrzydła Hamasu.

Ofiarą był biznesmen Paschim Vihar. To właśnie on stracił dostęp do portfela, który zawierał Bitcoin, Ethereum i Bitcoin Cash.

Szczegóły tego portfela zostały następnie przesłane do Darknetu – części Internetu, do której nie docierają tradycyjne wyszukiwarki.

The Times of India donosi również, że część skradzionej kryptowaluty została przesłana na stronę hazardową w Wielkiej Brytanii i na stronę z pornografią dziecięcą.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Hamas wykorzystał kryptowaluty do finansowania swojej działalności. Grupa ta – uznana za organizację terrorystyczną przez rządy USA, Wielkiej Brytanii i innych państw – zwróciła się w stronę rynku kryptowalut, aby obejść międzynarodowe sankcje.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutowąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.