Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.03.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 22.03.2021
 • Jed McCaleb sprzedał 222,6 mln XRP w ciągu ostatnich 2 tygodni
  Według danych udostępnionych przez XRPscan, w ciągu ostatnich 16 dni Jed McCaleb, współzałożyciel Ripple, poturbowanego przez SEC, sprzedał ponad 222 miliony tokenów XRP.
 • Cena bitcoina w Turcji przekroczyła 100,000 USD
  Cena największej kryptowaluty na rynku w Turcji przekroczyła próg 60,000 USD na tle 10% załamania się waluty krajowej. Na niektórych stronach cena bitcoina wzrosła do 798,344 liry tureckiej (około 100,000 USD). Według Google Trends liczba wyszukiwań związanych z Bitcoinem w Turcji wzrosła około pięciokrotnie w ciągu kilku godzin.
 • Urzędnik banku wyjaśnia: Nigeria nie zakazała kryptowalut
  Zamieszanie związane z kryptowalutami w Nigerii nieco zmalało po tym, jak wyższy urzędnik Centralnego Banku Nigerii (CBN) wyjaśnił, że waluty cyfrowe nie są zakazane. Według doniesień lokalnej gazety TodayNG Adamu Lamtek, zastępca gubernatora nigeryjskiego banku centralnego powiedział, że CBN nie zakazał obywatelom kupowania, sprzedawania lub posiadania kryptowalut, a jedynie chce chronić sektor bankowy przed kryptowalutami.
 • Kolejny rug pull na Binance Smart Chainie – TurtleDex
  Zdecentralizowany protokół Binance Smart Chain o nazwie TurtleDex przeszedł przez tzw. rug pull. Protokół wydrenował 9000 BNB, czyli około 2,5 miliona dolarów. Właściciele TurtleDex natychmiast usunęli konta na Telegramie, Twitterze oraz stronę internetową projektu.
 • Beeple nazwał sytuację rynkową bańką
  Artysta cyfrowy Beeple, który sprzedał swoje dzieła sztuki NFT za łącznie około 100 milionów dolarów, nazwał niewymienne tokeny (NFT) bańką rynkową. Artysta dodał, że technologia NFT jest wystarczająco silna, aby przetrwać ten okres.
 • FBI aresztuje członków ruchu Free Keene za prowadzenie nielegalnej krypto działalności
  Sześć osób zaangażowanych w ruch Free Keene zostało aresztowanych i oskarżonych o prowadzenie nielegalnej działalności powiązanej z kryptowalutami.
 • REvil ransomware zażądał 50 milionów dolarów w XMR od Acer
  Grupa hakerów REvil zaszyfrowała pliki tajwańskiej firmy Acer i zażądała zapłaty 50 milionów dolarów w kryptowalucie Monero (XMR). Według ekspertów wirus ransomware dostał się do systemu przez lukę w serwerze Microsoft Exchange firmy Acer. 50 milionów dolarów, o które prosili, to największy publiczny wykup w historii. 18 marca szantażyści zamieścili na stronie zdjęcia rzekomo skradzionych plików, zawierających tabele finansowe, salda bankowe i wiadomości.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 22.03.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.