Mieszkańcy Vancouver stracili 2 miliony dolarów w ciągu jednego tygodnia | Wiadomości | CrypS.

Mieszkańcy Vancouver stracili 2 miliony dolarów w ciągu jednego tygodnia

Zerelik Maciej
flaga kanady

Departament Policji w Vancouver (VPD) ujawnił, że krypto scamy tylko w ostatnim tygodniu kosztowały lokalnych mieszkańców 2 miliony dolarów.

Agencja powiedziała również, że liczba oszustw związanych w kryptowalutami potroiła się w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. Według VPD scammerzy do promocji oszustw coraz częściej wykorzystują media społecznościowe.

Policja w Vancouver ostrzegła również agencje federalne, że cyfrowe aktywa są coraz częściej wykorzystywane do prania pieniędzy. Nazwali oni bitomaty „idealnym narzędziem do prania pieniędzy”.

Tania Visintin, rzecznik prasowy VPD, stwierdziła, że ten rodzaj przestępstw jest często nie zgłaszany do organów ścigania. Ofiary po stracie pieniędzy odczuwają wstyd, co sprawia, że niechętnie idą z takimi sprawami na policję.

Drapieżcy często wykorzystują dwie potężne ludzkie emocje – chciwość i miłość. Ofiary są zazwyczaj zwabione ideą, że będą uczestniczyć w okazji do zarobienia pieniędzy lub w innych przypadkach, będą robić przysługę przyjacielowi.

Krypto mania przyciąga wzrok regulatorów

Kryptowaluty, które w ciągu ostatniego roku zanotowały oszałamiający ponad 1000% wzrost, przyciągnęły uwagę zarówno społeczeństwa, inwestorów instytucjonalnych, ale i czujne oczy regulatorów finansowych. Ostatnio Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Administratorów Papierów Wartościowych (NASAA) umieściło fenomen hype’u na kryptowaluty na szczycie swojej listy inwestycyjnych scamów.

Grupa amerykańskich stanów i kanadyjskich regulatorów prowincji podkreśliła, że kryptowaluty i powiązane produkty finansowe mogą być niczym więcej niż „publicznymi przykrywkami dla schematów Ponziego i innych oszustw”. W związku z tym radzi inwestorom, aby nie brali udziału w krypto programach, które nie przedstawiają jasnych informacji na temat ryzyka i kosztów.

NASAA wyraziła zaniepokojenie faktem, że oszuści mają natychmiastowy dostęp do potencjalnych ofiar poprzez ich profile internetowe, które zawierają poufne informacje osobiste. W związku z tym oszuści mogą z łatwością zwabić ludzi i promować scamy stosując wysoce ukierunkowane kampanie.

flaga kanady
reklama
reklama