Manchester City stworzył własny fan token CITY | Wiadomości | CrypS.

Manchester City stworzył własny fan token CITY

Zerelik Maciej
manchester city token

Największy angielski klub piłkarski Manchester City jest kolejnym klubem sportowym, który uruchomił swój własny token oparty na blockchainie.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Manchester City nawiązał współpracę z platformą Socios.com. Razem uruchomili fan token CITY na blockchainie Chiliz.

Według Stephana Cieplika, prezesa ds. globalnych partnerstw City Football Group, członkowie klubowego stowarzyszenia Cityzens będą mogli otrzymać tokeny CITY zupełnie za darmo.

Każdy istniejący zarejestrowany Cityzen będzie również uprawniony do otrzymania darmowego tokena, dzięki czemu będzie miał dostęp do pełnego zakresu korzyści i nagród.

Dyrektor generalny Chiliz i Socios Alexandre Dreyfus powiedział, że nowo uruchomiony token kibica zapewni fanom unikalne cyfrowe i rzeczywiste nagrody.

Kilka słów o Manchester City

Manchester City jest w lidze Premier League, najwyższej klasie rozgrywek piłki nożnej w Anglii. Co więcej jest najbardziej wartościowym klubem piłkarskim na świecie. Jego wartość w 2019 roku była szacowana na 2,7 miliarda dolarów.

W zeszłym roku Manchester City spotkał się z silną krytyką. Klub otrzymał dwuletni zakaz udziału w europejskich rozgrywkach za naruszenie zasad Finansowego Fair Play. Został on jednak ostatecznie unieważniony w apelacji.

Token Chiliz (CHZ) – natywny token blockhainowej platformy stworzonej przez Socios – w ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotował paraboliczny wzrost o ponad 1500%. W momencie publikacji, kapitalizacja rynkowa CHZ wynosi 3,8 miliarda dolarów, a sam token kosztuje ok. 0,63 USD. Na początku marca, Chiliz zakończył rundę finansowania w wysokości 50 milionów dolarów w ramach planu ekspansji na amerykański rynek.

manchester city token
reklama
reklama