Organy nadzoru finansowego mają na celowniku DeFi | Wiadomości | CrypS.

Organy nadzoru finansowego mają na celowniku DeFi

Konrad Juszczyk
FATF wprowadzi nową wersję przepisów odnośnie kryptowalut

Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Prania Pieniędzy (FATF) wprowadza zmianę terminologii, która dotyka DeFi. Organ również pracuje nad aktualizacją standardów prawnych w branży kryptowalut.

Reakcja FATF na boom kryptowalut i DeFi

Innowacyjne obszary technologiczne, jakimi są dla przykładu kryptowaluty, zdecentralizowane finanse (DeFi), czy technologia blockchain są w ostatnim czasie na radarze światowych organów regulacyjnych. Według wytycznych opublikowanych w piątek przez Financial Action Task Force (FATF), czyli globalny organ przeciwdziałający praniu pieniędzy zmieniła się tylko póki co terminologia niektórych zagadnień.

Dla przykładu organ zmienił w pewnym stopniu znaczenie zdecentralizowanych giełd (DEX) i mechanizmów, które napędzają takie platformy. FATF poczynił również zmiany odnośnie zdecentralizowanych aplikacji (Dapps) oraz niezamiennych tokenów (NFT), które ostatnio mocno zyskują na popularności. NFT i DeFi stanowią wciąż wyzwanie dla organu FATF, który już od jakiegoś czasu walczy o przeszczepienie zasad prania pieniędzy do transakcji projektowych we wciąż kwitnącej branży kryptowalut.

Jeśli chodzi o platformy DeFi, Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Prania Pieniędzy powiedziała, że podmioty zaangażowane w zdecentralizowane aplikacje, tacy jak właściciele lub operatorzy, mogą być uważani za dostawców usług aktywów wirtualnych (VASP), przez co mogą być oni inaczej traktowanymi w świetle różnych problemów prawnych. To wyraźny strzał w kierunku założycieli projektów DeFi.

FATF wprowadzi nową wersję przepisów odnośnie kryptowalut
reklama
reklama