Organy nadzoru finansowego mają na celowniku DeFi | Wiadomości | CrypS.

Organy nadzoru finansowego mają na celowniku DeFi

FATF wprowadzi nową wersję przepisów odnośnie kryptowalut

Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Prania Pieniędzy (FATF) wprowadza zmianę terminologii, która dotyka DeFi. Organ również pracuje nad aktualizacją standardów prawnych w branży kryptowalut.

Reakcja FATF na boom kryptowalut i DeFi

Innowacyjne obszary technologiczne, jakimi są dla przykładu kryptowaluty, zdecentralizowane finanse (DeFi), czy technologia blockchain są w ostatnim czasie na radarze światowych organów regulacyjnych. Według wytycznych opublikowanych w piątek przez Financial Action Task Force (FATF), czyli globalny organ przeciwdziałający praniu pieniędzy zmieniła się tylko póki co terminologia niektórych zagadnień.

Dla przykładu organ zmienił w pewnym stopniu znaczenie zdecentralizowanych giełd (DEX) i mechanizmów, które napędzają takie platformy. FATF poczynił również zmiany odnośnie zdecentralizowanych aplikacji (Dapps) oraz niezamiennych tokenów (NFT), które ostatnio mocno zyskują na popularności. NFT i DeFi stanowią wciąż wyzwanie dla organu FATF, który już od jakiegoś czasu walczy o przeszczepienie zasad prania pieniędzy do transakcji projektowych we wciąż kwitnącej branży kryptowalut.

Jeśli chodzi o platformy DeFi, Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Prania Pieniędzy powiedziała, że podmioty zaangażowane w zdecentralizowane aplikacje, tacy jak właściciele lub operatorzy, mogą być uważani za dostawców usług aktywów wirtualnych (VASP), przez co mogą być oni inaczej traktowanymi w świetle różnych problemów prawnych. To wyraźny strzał w kierunku założycieli projektów DeFi.

FATF wprowadzi nową wersję przepisów odnośnie kryptowalut



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.