Kolejny rug pull na Binance Smart Chainie - TurtleDex | Wiadomości | CrypS.

Kolejny rug pull na Binance Smart Chainie – TurtleDex

Zerelik Maciej
turtledex

Zdecentralizowany protokół Binance Smart Chain o nazwie TurtleDex przeszedł przez tzw. rug pull . Protokół wydrenował 9000 BNB, czyli około 2,5 miliona dolarów. Właściciele TurtleDex natychmiast usunęli konta na Telegramie, Twitterze oraz stronę internetową projektu.

Rug pull jest popularnym terminem w przestrzeni DeFi. Zasadniczo polega on na tym, że zespół stojący za projektem wyciąga płynność tokenów i znika z pieniędzmi.

Smutny dzień dla posiadaczy TTDX

O wszystkim poinformował dzisiaj Jet Fuel Finance, protokół yield farmingu, który współpracował z TurtleDex. Jeden z użytkowników poinformował o przekierowaniu puli płynności na PancakeSwap i ApeSwap. W obu protokołach brakowało płynności, ponieważ użytkownicy desperacko sprzedawali tokeny TTDX na poziomach bliskich zeru.

Rug pull miał miejsce tuż po dzisiejszym uruchomieniu. Po kradzieży funduszy, protokół wymienił tokeny na ETH w gorących portfelach Binance. Teraz użytkownicy domagają się od Binance zamrożenia wszystkich portfeli, dopóki nie odnajdą się właściciele.

Oburzenie społeczności

Wydarzenie to wywołało ogromne kontrowersje w przestrzeni DeFi, wzbudzając obawy co do przydatności audytów kontraktów. Audyt TurtleDex przeprowadziła agencja analityczna TechRate. Analitycy nie znaleźli żadnych poważnych problemów z bezpieczeństwem, a projekt miał być rzekomo bezpieczny.

Teraz użytkownicy domagają się od Binance przesłania funduszy na pomoc poszkodowanym użytkownikom i naciskają na giełdę, aby zamroziła wszystkie portfele. W chwili pisania tego tekstu Binance nie udzieliło żadnego komentarza w tej sprawie.

Chiński dziennikarz Colin Wu, zamieścił rozmowę z adminem TurtleDex, w której wcześniej rozmawiali o rug pullach. Administrator wydawał się żartować, dlaczego żółwie nie mogą „wyciągać dywanu”.

TurtleDex nie jest pierwszym projektem uruchomionym na Binance Smart Chain, którego właściciele zniknęli z tokenami. Podobny incydent miał miejsce w dniu 5 marca, kiedy to Meerkat Finance ukradł kryptowaluty o wartości ponad 30 milionów dolarów. Protokół zabrał 13,96 mln w BUSD i ponad 73 tys. BNB. Projekt podobnie jak TurtleDex, zamknął oficjalną stronę internetową i usunął wszystkie kanały komunikacyjne.

turtledex
reklama
reklama