Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.12]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto Cryps 17.12
 • Nowy rekord ceny Bitcoina (BTC) – poziom 23,000 USD przekroczony

Inwestorzy instytucjonalni masowo przeznaczający pewien % portfela inwestycyjnego w BTC, wpłynęli na duży skok ceny najpopularniejszej kryptowaluty na świecie jaką jest bitcoin (BTC).

 • Niemcy rozszerzają strategię blockchain

Niemcy przyjęły nową ustawę, która zezwala na rejestrację wszystkich elektronicznych transakcji papierami wartościowymi z wykorzystaniem blockchaina. Federacja zamierza stać się państwem skoncentrowanym na tej technologii i wdrożyć ją w różnych częściach sektora finansowego.

 • American Express wchodzi na rynek kryptowalut

American Express, jedna z największych firm finansowych w USA, weszła na rynek kryptowalut z najnowszą inwestycją w instytucjonalną platformę handlu kryptowalutami FalconX. Firma planuje zbadać potencjalną możliwość oferowania usług związanych z zasobami cyfrowymi.

 • Bitpanda inwestuje 10 mln EUR w oddział w Krakowie

Wiedeńska spółka, tworząca platformę do inwestycji w kryptowaluty, zamierza zatrudnić 300 osób, które utworzą Centrum Innowacji i Technologii firmy w Krakowie.

 • NiceHash zwrócił użytkownikom 100% skradzionych BTC z 2017 roku

Platforma do kopania i handlu BTC NiceHash zakończył program zwrotu wszystkich utraconych zasobów użytkowników na równowartość 4640 BTC.

 • Kraken zintegruje sieć Lightning Network w 2021 roku

Giełda Kraken ogłosiła, że w 2021 roku będzie obsługiwać sieć Lightning Network; dzięki temu firma dołączy do niewielkiej (ale rosnącej) listy platform, które wspierają tę technologię.

 • Paxos zdobywa 142 miliony dolarów od partnerów

Paxos, firma świadcząca usługi krypto-finansowe z wieloma branżami, zamknęła rundę finansowania Serii C 24 listopada po zebraniu 142 milionów dolarów. Wielkie firmy jak Mithril Capital, PayPal Ventures, RIT Capital Partners plc, Ken Moelis i Alua Capital wzięli udział w ostatniej rundzie finansowania.

 • 23 osoby z rosyjskiej mafii zatrzymane w Hiszpanii

Hiszpańska policja rozbiła rosyjską mafię, która chciała przejąć kontrolę nad kluczowymi sektorami gospodarki, infiltrowała instytucje państwa, prała pieniądze i korzystała z usług hakerów. Skonfiskowano m.in. portfele kryptowalut.

 • FCA: niezarejestrowane firmy crypto kończą działalność

Brytyjskie Financial Conduct Authority doradza klientom spółek zajmujących się kryptowalutami, aby wycofali z nich swoje środki do 10 stycznia 2021 roku, jeśli ich firma nie wystąpiła o rejestrację.

 • Jeden z posiadaczy LINK stracił ponad 50,000 USD

Użytkownik Chainlink przypadkowo wysłał 4000 LINK do gry opartej na blockchain, zamiast do giełdy kryptowalut Binance bezpowrotnie tracąc środki.

 • W 2020 roku 70% krypto firm w Estonii straciło licencję

Estonia, czyli jeden z krajów znanych jako najbardziej przyjazny cyfrowym walutom w Unii Europejskiej. Czy aby na pewno? W 2020 roku regulator finansowy cofnął licencje ponad 1000 branżowym firmom.

 • Indie największym graczem w handlu P2P

Indie wyprzedziły Chiny, stając się największym inwestorem handlu BTC w systemie peer-to-peer. W 2020 roku, kraj ten był świadkiem ogromnego wzrostu wolumenu P2P.

Podsumowanie dnia w krypto Cryps 17.12reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.