Kraken zintegruje sieć Lightning Network w 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Kraken zintegruje sieć Lightning Network w 2021 roku

Mariusz Przepiórka
giełda kraken rozpocznie obsługę sieci bitcoin lightning network

Giełda Kraken ogłosiła, że w 2021 roku będzie obsługiwać sieć Lightning Network. Dzięki temu giełda dołącza do niewielkiej (ale rosnącej) listy platform, które wspierają tę technologię skalowania. Kraken zatrudnia zespół do zarządzania tą funkcją, która według przewidywań spółki będzie dostępna dla klientów w pierwszej połowie przyszłego roku.

– Lightning Network osiągnęła poziom, na którym może być używana przez Krakena. To naprawdę jest coś, o co proszą nasi użytkownicy. Chcą natychmiastowej i sprawnej płatności – możliwości wpłacania i wypłacania bitcoinów bez konieczności czekania na potwierdzenie i bez wysokich opłat za wypłatę – powiedział Pierre Rochard z Krakena.

Dla giełdy takiej jak Kraken, Lightning Network oznacza obniżenie opłat transakcyjnych dla użytkowników przy wpłatach i wypłatach środków. Ponieważ jednym z celów Lighning Network jest możliwość przesyłania bitcoina za opłatę wynoszącą centa, użytkownicy mogą uzyskać znacznie niższe opłaty za wpłaty i wypłaty w warunkach dużego obciążenia sieci.

Pierwsza faza obejmie wypłaty

Rochard przyznał też, że drogę do integracji utorowały dwa postępy w technologii Lightning osiągnięte w 2020 roku: kanały wumbo i płatności wielokanałowe (MPP). Kanały wumbo pozwalają użytkownikom na wysyłanie w sieci Lighting transakcji, które są większe niż kilkaset dolarów, podczas gdy MPP pozwalają użytkownikom na rozdzielenie dużych płatności na mniejsze kwoty, aby ułatwić ich wysyłanie.

W rozmowie z portalem CoinDesk Rochard wskazał również, że uruchomienie Lightning Network w pierwszej kolejności obejmie tylko wypłaty. Zastrzegł jednak, że to dopiero początek i w przyszłości użytkownicy będą mogli korzystać z dodatkowych funkcji oferowanych przez LN. Rochard zapowiedział, że niewykluczone jest, że użytkownicy giełdy uzyskają nawet możliwość ustalania kanałów płatności bezpośrednio z giełdą.

giełda kraken rozpocznie obsługę sieci bitcoin lightning network
reklama
reklama