Kraken zintegruje sieć Lightning Network w 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Kraken zintegruje sieć Lightning Network w 2021 roku

Mariusz Przepiórka
giełda kraken rozpocznie obsługę sieci bitcoin lightning network

Giełda Kraken ogłosiła, że w 2021 roku będzie obsługiwać sieć Lightning Network. Dzięki temu giełda dołącza do niewielkiej (ale rosnącej) listy platform, które wspierają tę technologię skalowania. Kraken zatrudnia zespół do zarządzania tą funkcją, która według przewidywań spółki będzie dostępna dla klientów w pierwszej połowie przyszłego roku.

– Lightning Network osiągnęła poziom, na którym może być używana przez Krakena. To naprawdę jest coś, o co proszą nasi użytkownicy. Chcą natychmiastowej i sprawnej płatności – możliwości wpłacania i wypłacania bitcoinów bez konieczności czekania na potwierdzenie i bez wysokich opłat za wypłatę – powiedział Pierre Rochard z Krakena.

Dla giełdy takiej jak Kraken, Lightning Network oznacza obniżenie opłat transakcyjnych dla użytkowników przy wpłatach i wypłatach środków. Ponieważ jednym z celów Lighning Network jest możliwość przesyłania bitcoina za opłatę wynoszącą centa, użytkownicy mogą uzyskać znacznie niższe opłaty za wpłaty i wypłaty w warunkach dużego obciążenia sieci.

Pierwsza faza obejmie wypłaty

Rochard przyznał też, że drogę do integracji utorowały dwa postępy w technologii Lightning osiągnięte w 2020 roku: kanały wumbo i płatności wielokanałowe (MPP). Kanały wumbo pozwalają użytkownikom na wysyłanie w sieci Lighting transakcji, które są większe niż kilkaset dolarów, podczas gdy MPP pozwalają użytkownikom na rozdzielenie dużych płatności na mniejsze kwoty, aby ułatwić ich wysyłanie.

W rozmowie z portalem CoinDesk Rochard wskazał również, że uruchomienie Lightning Network w pierwszej kolejności obejmie tylko wypłaty. Zastrzegł jednak, że to dopiero początek i w przyszłości użytkownicy będą mogli korzystać z dodatkowych funkcji oferowanych przez LN. Rochard zapowiedział, że niewykluczone jest, że użytkownicy giełdy uzyskają nawet możliwość ustalania kanałów płatności bezpośrednio z giełdą.

giełda kraken rozpocznie obsługę sieci bitcoin lightning networkreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.