NiceHash zwrócił użytkownikom 100% skradzionych BTC z 2017 roku | Wiadomości | CrypS.

NiceHash zwrócił użytkownikom 100% skradzionych BTC z 2017 roku

Konrad Juszczyk
NiceHash zwrócił wszystkie środki użytkownikom

Platforma do kopania i handlu BTC NiceHash zakończyła program zwrotu wszystkich utraconych zasobów użytkowników na równowartość 4640 BTC (obecnie $...).

Nicehash z siedzibą w Słoweni został zhakowany 6 grudnia 2017 roku, przerywając wszystkie operacje, a następnie informując na Reddicie, że system płatności został naruszony, a zawartość portfela BTC skradziona. Platforma powróciła do żywych niecałe 2 tygodnie po ataku, zobowiązując się do pełnego zwrotu skradzionych środków. Zwroty były dokonywane co miesiąc, aż nastąpił w końcu dzień, w który platforma dotrzymała swojego słowa i zwróciła 100% skradzionych środków.

NiceHash przyznało, że brak możliwości pełnego zwrotu środków odrazu wyniknął z faktu, iż firma potrzebuje je, aby utrzymać działalność i płynność finansową. Wiele firm nie wychodzi cało z tak poważnych ataków (w tym wypadku kradzież kryptowalut na równowartość około 64 mln USD), jednak NiceHash jest wyjątkiem.

Dyrektor generalny NiceHash Martin Škorjanc podziękował tym użytkownikom, którzy nadal ufali firmie przez cały ten okres. W liście skierowanym do użytkowników platformy Škorjanc opisał, w jaki sposób „eksperci” przewidywali upadek firmy i w jaki sposób udało się im zrealizować zwrot ponad 100 milionów dolarów po dzisiejszej cenie bitcoina. Firma podobno działała na absolutnym minimum potrzebnym do przetrwania, rezygnując z zysków i przekazując nadwyżki funduszy dotkniętym użytkownikom.

Wyrażając dumę z wysiłków zespołu, dyrektor firmy napisał: Zwiastuje to początek nowej ery wzrostu i rozwoju dla nas. Nie jesteśmy już nikomu nic winni. W pełni uregulowaliśmy wszystkie zobowiązania podatkowe, a na kontach naszych użytkowników ponownie znajduje się 4640 bitcoinów.

Nadal nie jest jasne, kto naruszył bezpieczeństwo NiceHash. Według słoweńskiego portalu informacyjnego Total Slovenia News, zarówno Europol, jak i FBI badały włamanie. NiceHash zatrudnił również firmę Lifars zajmującą się kryminalistyką cyfrową, aby znaleźć sprawcę. Co ciekawe CTO firmy NiceHash, Matjaz Škorjanc był wcześniej związany z dystrybucją złośliwego oprogramowania. Według informacji Matjaz odsiedział pięcioletni wyrok pod koniec 2017 roku za zainfekowanie milionów komputerów wirusem. Jednak w poście na blogu firma stwierdziła, że ​​CTO NiceHash nie jest związany z naruszeniem bezpieczeństwa.

NiceHash zwrócił wszystkie środki użytkownikomreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.