Nowy rekord ceny Bitcoina (BTC) – poziom 23,000 USD przekroczony | Wiadomości | CrypS.

Nowy rekord ceny Bitcoina (BTC) – poziom 23,000 USD przekroczony

Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin flying - ath

Inwestorzy instytucjonalni masowo przeznaczający pewien % portfela inwestycyjnego w BTC, wpłynęli na duży skok ceny najpopularniejszej kryptowaluty na świecie i zmietli z gry wielorybów, którzy jeszcze jakiś czas temu mieli ogromny wpływ na nastroje rynkowe poniżej 20,000 dolarów.

Nowy ATH BTC

Wczoraj nastroje inwestorów poprawiły się ze względu na przekroczenie ciężkiego dla BTC poziomu 20,000 dolarów. Część osób była sceptycznie nastawiona do tego skoku, sądząc, że następnego dnia kurs znowu spadnie. Jednak ku zaskoczeniu wielu inwestorów o godzinie 10:15 na giełdzie Bitstamp kurs bitcoina wyniósł prawie 23,400 dolarów. W chwili pisania artykułu 1 bitcoin kosztuje około 22,700 dolarów.

bitcoin osiąga nowe ath na poziomie 23k
Źródło: https://www.bitstamp.net/markets/btc/usd/?action=buy

Ponieważ BTC nadal wchodzi na nowe szczyty, wieloryby zaczynają wyglądać niewinnie przy inwestorach instytucjonalnych ustawiających się w kolejce po wielkie zakupy. Przez taki stan rzeczy aktualne rezerwy BTC na giełdach są na najniższym poziomie od listopada 2018 roku.

13 grudnia jeszcze przed pokonaniem poziomu 20,000 dolarów przez bitcoina, Robert Kiyosaki, inwestor i twórca best-sellera “Bogaty ojciec, biedny ojciec” proponował, aby kupować BTC przed 20,000 dolarów ze względu na napływ pieniędzy instytucjonalnych. Jak widać, nie mylił się ze swoimi prognozami; według Kiyosakiego następnym przystankiem jest poziom 50,000 dolarów.

Dalszy ruchy bitcoina

Znany analityk Willy Woo mówi, że obecnie 100,000 USD to „absurdalnie niski” cel dla bitcoina. Poziom 21,000 USD był szczególnie ważny dla kryptowaluty, aby kontynuować dalsze wzrosty w najbliższym czasie. Giełdy pokazywały skumulowane zlecenia sprzedaży na poziomie od 21,000 do 21,500 USD, co znaczy, że cena BTC musiała się przebić, aby zobaczyć szerszy trend wzrostowy.

Według Willego 55,000 USD to następny punkt orientacyjny dla bitcoinów i ten poziom powinien pokryć się z przekroczeniem kapitalizacji rynkowej w wysokości 1 biliona dolarów (obecnie market cap to ponad 420 mld USD). Podobne zdanie ma analityk i twórca modelu Stock-to-Flow Plan B, przewidujący wejście BTC na poziom 100,000 dolarów przed końcem 2021 roku.

Obecnie mapy cieplne giełd nie wykazują widocznych poziomów oporu i obszarów z dużymi zleceniami sprzedaży powyżej 22,000 USD. Oznacza to, że w krótkim okresie czasu prawdopodobieństwo kontynuacji rajdu przez BTC jest wysokie. Biorąc pod uwagę, że Bitcoin zyskał na wartości pomimo rosnących depozytów wielorybów, kryptowaluta wciąż może zobaczyć trwały wzrost w kierunku 30,000 USD. Zakupy instytucjonalne dopiero zaczynają nabierać tempa; w tym momencie prawie codziennie widzimy świeże inwestycje w BTC przez gigantów finansowych.

bitcoin flying - athreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.