Bitpanda inwestuje 10 mln EUR w oddział w Krakowie | Wiadomości | CrypS.

Bitpanda inwestuje 10 mln EUR w oddział w Krakowie

Michał Misiura
bitpanda otwiera oddział w krakowie

Bitpanda zainwestuje 10 mln EUR w nowy oddział w Krakowie. Wiedeńska spółka, tworząca platformę do inwestycji w kryptowaluty, zamierza zatrudnić 300 osób, które utworzą Centrum Innowacji i Technologii firmy.

Bitpanda, która przeprowadziła we wrześniu rundę finansowania serii A, podwoi swój personel i zamierza rozszerzyć działalność. Otwarcie krakowskiego oddziału będzie kosztować około 1/4 z pozyskanych, przy udziale Valar Ventures, 52 mln USD. Była to największa runda finansowania Serii A, przeprowadzona w Europie w tym roku.

Bitpanda to połączenie kantoru kryptowalut z platformą inwestycyjną. Austriacki fintech i neobroker udostępnia m.in. opcję cyklicznego zakupu kryptowalut, złota lub zdigitalizowanych aktywów. Platforma może dokonywać inwestycji za klienta w określonym przez niego czasie, np. raz w miesiącu lub na tydzień. Pobiera przy tym prowizję w wysokości 1,49% (kupno) i 1,29% (sprzedaż). Obsługuje EUR, USD, GBP i CHF i 45 kryptowalut.

bitpanda otwiera oddział w krakowiereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.