FCA: niezarejestrowane firmy crypto kończą działalność 10 stycznia 2021 | Wiadomości | CrypS.

FCA: niezarejestrowane firmy crypto kończą działalność 10 stycznia 2021

Michał Misiura
brytyjskie fca radzi klientom wypłacić środki przed 10 stycznia jeśli ich firma nie jest zarejestrowana

Brytyjskie Financial Conduct Authority doradza klientom spółek zajmujących się kryptowalutami, aby wycofali z nich swoje środki do 10 stycznia 2021 roku, jeśli ich firma nie wystąpiła o rejestrację. 

W oświadczeniu na stronie FCA, regulator przypomina, że od 10 stycznia tego roku stał się organem odpowiedzialnym za regulacje firm z branży kryptowalut, działających na terenie Zjednoczonego Królestwa. Urząd jest odpowiedzialny w szczególności za nadzór nad procedurami związanymi z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CTF). W związku z tym firmy, które zajmowały się wcześniej wymianą pieniędzy z oraz do kryptowalut, a także powiernicy cyfrowych aktywów muszą dostosować się do nowych przepisów. FCA dało im rok na zarejestrowanie się. Termin upływa 10 stycznia 2021 roku.

FCA, które tłumaczy się pandemią, stwierdza że nie zdążyło zakończyć procesu rejestracji wszystkich zgłoszonych firm. Ci, którzy złożyli wnioski do 15 grudnia, ale nie zostali jeszcze rozpatrzeni, będą podlegać pod tymczasowy system rejestracji. Dzięki temu ich firmy będą mogły kontynuować handel po 10 stycznia 2021 roku. Decyzja o udzieleniu licencji ma nadejść w ich przypadku do 9 lipca.

Zła wiadomość dla niezarejestrowanych firm

Firmy, które nie złożyły wniosku do 15 grudnia 2020 r., nie będą kwalifikować się do tymczasowej rejestracji. Będą musiały zwrócić kryptowaluty klientom i zaprzestać handlu do 10 stycznia 2021 r. Firmy, które nie przestaną handlować do tego dnia, mogą podlegać prawom karnym i cywilnym FCA. – czytamy w stanowisku opublikowanym na stronie regulatora.

Jeżeli spółka nie znajduje się w rejestrze FCA lub na liście firm z tymczasową rejestracją oznacza to, że straci prawo do obsługi klientów.

FCA dołączyło do swojego ogłoszenia tradycyjne ostrzeżenie o ryzyku związanym z korzystaniem z kryptowalut.

brytyjskie fca radzi klientom wypłacić środki przed 10 stycznia jeśli ich firma nie jest zarejestrowanareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.