Indie największym graczem w handlu P2P | Wiadomości | CrypS.

Indie największym graczem w handlu P2P

Redakcja
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Indie wyprzedziły Chiny, stając się największym inwestorem handlu BTC w systemie peer-to-peer. W 2020 roku, kraj ten był świadkiem ogromnego wzrostu wolumenu P2P.

W Indiach rośnie handel P2P

Kryptowaluty po raz pierwszy weszły do głównego nurtu Indii w 2017 roku. Publiczna atrakcyjność BTC i innych cyfrowych walut przyciągnęła jednak uwagę rządu. W 2018 r. Indyjski Bank Rezerw wykorzystał ustawę RBI z 1934 r. oraz ustawę o systemach płatności z 2007 roku, aby zdelegalizować handel.

Doprowadziło to do tego, że wiele osób zrezygnowało z handlu P2P, a nieliczni, którzy pozostali, musieli ukrawać swoją aktywność. Jednakże w marcu 2020 r. Sąd Najwyższy Indii zweryfikował, a następnie uchylił swoją poprzednią decyzję.

Od momentu zmiany decyzji, wolumen handlu P2P wzrósł o 87 procent. Indie są obecnie największym inwestorem P2P i reprezentują 33% wolumenu handlu w regionie Azji i Pacyfiku.

Możliwe przyczyny wzrostu wolumenu handlu P2P w Indiach

Zniesione ograniczenia

Od czasu obalenia zakazu kryptowalut w marcu, wolumen handlu P2P Bitcoin wzrósł o 87%, skutecznie pozycjonując Indie jako główny region globalnego rozwoju branży. Indie znajdują się aktualnie nawet nad Chinami, pod względem wolumentu handlu P2P. Oba te kraje razem wzięte stanowią66 procent wszystkich obrotów peer-to-peer (P2P) w regionie Azji i Pacyfiku.

Przekazy pieniężne

Według Banku Światowego, Indie są głównym odbiorcą przekazów pieniężnych. W 2019 r. kraj ten otrzymał do 83 mld USD przekazów pieniężnych, co odpowiada 2,9 procentom całkowitego PKB Indii. Używając Bitcoinów lub innych kryptowalut, ludzie mogą teraz wysyłać przekazy szybciej i taniej.

Nieufność do systemu finansowego

Zgodnie z wpisem na blogu Rain, giełda jest obecnie pierwszą środkowowschodnią krypto firmą, która uzyskała licencję regulacyjną. Rain uzyskał licencję Crypto-Asset Module (CRA) od CBB po zakończeniu dwuletniej piaskownicy regulacyjnej.

Premier Indii, Narendra Modi, ogłosiła w 2016 r., że aby zapobiec nielegalnej działalności, z dnia na dzień zostaną wycofane banknoty wysokowartościowe. Rezultatem tego ogłoszenia były długie kolejki przy bankomatach, ponieważ Hindusi starali się wymienić swoje banknoty o wysokim nominale.

W następstwie tej decyzji kraj został dotknięty inflacją (obecnie na poziomie 7,6 procent) oraz dewaluacją lokalnej waluty w stosunku do dolara amerykańskiego. Przy mniejszym zaufaniu do systemu finansowego, więcej osób zwróciło się do alternatywnych sposobów płatności i magazynowania wartości m.in. właśnie bitcoina.

Indie są obecnie postrzegane jako światowe centrum outsourcingu w zakresie kodowania, co czyni je potencjalnym hotspotem dla branży krypto i blockchain. Aby tak się stało, rząd Indii mógłby zrobić pierwszy krok i zmienić swoje podejście. Wprowadzenie kryptowalut jako alternatywy dla istniejącego systemu płatności i przekazów pieniężnych będzie korzystne zarówno dla rządu jak i obywateli. Indie mogłyby stać się branżowym centrum rozwoju.

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.