Niemcy rozszerzają strategię blockchain | Wiadomości | CrypS.

Niemcy rozszerzają strategię blockchain

Mariusz Przepiórka
niemcy flaga

Niemcy przyjęły nową ustawę, która zezwala na rejestrację wszystkich elektronicznych transakcji papierami wartościowymi z wykorzystaniem blockchaina. Federacja zamierza stać się państwem skoncentrowanym na tej technologii i wdrożyć ją w różnych częściach sektora finansowego.

Według doniesień agencji Reuters, rząd Angeli Merkel przyjął tę ustawę, aby wykluczyć konieczność raportowania transakcji papierami wartościowymi za pomocą papierowego certyfikatu. Stara struktura wykorzystująca certyfikaty papierowe zostanie teraz zastąpiona wpisem w blockchainie centralnego depozytu papierów wartościowych.

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz, który wcześniej krytykował prywatne kryptowaluty i aktywa cyfrowe, poparł niedawną inicjatywę rządu i wskazał potencjalne korzyści płynące z technologii blockchain. Jego zdaniem, papierowy certyfikat może być cenny z powodów sentymentalnych, ale przyszłość należy do jego elektronicznej wersji. Wskazał również, że elektroniczne papiery wartościowe zmniejszają koszty i obciążenia administracyjne.

Europa koncentruje się na nowych technologiach

Kraje Europy poczyniły znaczne postępy w zakresie wdrażania technologii blockchain w różnych sektorach, w tym w sektorze finansowym. Prezes EBC Christine Lagarde poinformowała o zmianach w zakresie cyfrowej waluty banku centralnego i wspomniała, że EBC wprowadzi cyfrowe EUR w ciągu najbliższych dwóch do czterech lat. Z kolei Szwajcaria rozpoczęła prace nad masowym wdrożeniem projektu Helvetia, który ma umożliwić integrację pomiędzy cyfrowymi aktywami i pieniądzem banku centralnego. Niemcy planują wprowadzenie jasnych ram dla wdrażania technologii blockchain w różnych sektorach. Niemiecka minister sprawiedliwości Christine Lambrecht wspomniała, że ustawa zapewni jasność prawną i zwiększy potencjał nowych technologii.

W ostatnich miesiącach prywatne banki w Niemczech prowadziły działania w zakresie wdrażania technologii blockchain i wprowadzania usług kryptowalutowych. Jeden z najstarszych banków w Niemczech, Hauck & Aufhäuser, ogłosił na początku tego miesiąca, że w styczniu 2021 roku planuje uruchomienie kryptowalutowego funduszu inwestycyjnego, który będzie kupował BTC i inne cyfrowe aktywa.

niemcy flagareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.