Jeden z posiadaczy LINK stracił ponad 50,000 USD | Wiadomości | CrypS.

Jeden z posiadaczy LINK stracił ponad 50,000 USD

Konrad Juszczyk
Użytkownik Chainlink stracił 4000 LINK przesyłając środki na Aavegotchi

Użytkownik Chainlink przypadkowo wysłał 4000 LINK do gry opartej na blockchain, zamiast do giełdy kryptowalut Binance.

Użytkownik Twittera @D13Kabani popełnił błąd i w pośpiechu przed przypadek wysłał wszystkie swoje oszczędności wynoszące 4000 LINK (w tamtym czasie około 45,000 dolarów) do zdecentralizowanej gry finansowej Aavegotchi, zamiast na giełdę Binance jak miał w zamiarze zrobić.

Twórcy projektu potwierdzili zaistniałą sytuacją mówiąc, że wszystkie oszczędności użytkownika @D13Kabani zostały umieszczone w inteligentnym kontrakcie $GHST i niestety nie da się ich już wyciągnąć. Jednak starając się pomóc firma utworzyła specjalny adres, gdzie można wysyłać tokeny, które następnie zostaną przesłane do pechowca na święta. W chwili obecnej Aavegotchi zebrało ponad 1200 dolarów w ETH.

Programista inteligentnych kontraktów Nick Mudge zadał pytanie na Twitterze do Vitalika Buterina, czy jest możliwość odzyskania 4000 LINK, które teoretycznie przepadły. Być może anulowanie transakcji jest możliwe, jednak wciąż czekamy na odpowiedź twórcy Ethereum.

Niestety podobne sytuacje zdażają się dosyć często. W październiku tego roku, pewien przedsiębiorca przesłał ponad 1 milion dolarów w tokenach AAVE na adres inteligentnej umowy, która nie zapewnia funkcji zwrotu pieniędzy.

Użytkownik Chainlink stracił 4000 LINK przesyłając środki na Aavegotchireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.