Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 13.01.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 13.01.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.01.22]
 • Redaktorzy Wikipedii nie uznają NFT za sztukę
  Grupa redaktorów Wikipedii, wolnej encyklopedii tworzonej przez użytkowników, opowiedziała się przeciwko klasyfikowaniu NFT jako formy sztuki i doszła do konsensusu, aby odłożyć tę kwestię do późniejszego terminu.
 • Tajlandia uruchomi giełdę TDX
  We wtorek Giełda Papierów Wartościowych w Tajlandii (SET) ogłosiła, że uruchomi długo oczekiwaną giełdę aktywów cyfrowych (TDX). TDX ma być główną częścią 3 -letniego planu strategicznego, zmierzającego do poprawy infrastruktury cyfrowej oraz modernizacji nadzoru nad rynkiem kapitałowym. Jest to także próba zaspokojenia młodszego pokolenia zainteresowanego inwestycjami.
 • Czy Pakistan wprowadzi zakaz używania wszystkich kryptowalut?
  Po długim czasie niepewności, Komisja powołana przez Sąd Najwyższy Sindh (SHC) przedstawiła raport, w którym zaleciła całkowity zakaz kryptowalut. W raporcie stwierdzono, że ryzyko związane z kryptowalutami znacznie przewyższa korzyści dla Pakistanu.
 • Szef Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej wezwał do wprowadzenia obowiązkowej identyfikacji posiadaczy kryptowalut
  Właściciele kryptowalut nie powinni pozostawać anonimowi ze względu na ryzyko wykorzystania takich aktywów do celów przestępczych. O tym oświadczył szef Komitetu Śledczego Rosji Aleksander Bastrykin
 • Drobny górnik kryptowalutowy wydobył blok BTC o wartości 270 tys. USD
  Kolejny górnik, wykorzystujący znacznie mniejszą szybkość obliczania haszy niż duże firmy wydobywcze, niespodziewanie zdołał wydobyć blok w sieci Bitcoin, zgarniając nagrodę w wysokości 6,25 BTC, wartą obecnie nieco ponad 270 tys. USD.
 • Grupa amerykańskich banków proponuje stablecoina „USDF”
  Grupa pięciu amerykańskich banków w USA utworzyła konsorcjum USDF. Jego celem jest wprowadzenie w Stanach Zjednoczonych stablecoina, który byłby emitowany przez banki.
 • PeckShield ostrzega przed 55 potencjalnymi scamami na BSC
  Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem PeckShield opublikowała listę 50 potencjalnych krypto scamów zbudowanych na Binance Smart Chain.
 • Komisja USA zapowiada posiedzenie w sprawie zużycia energii przez kryptowaluty
  Komisja ds. Energii i Handlu Izby Stanów Zjednoczonych ogłosiła posiedzenie w sprawie zużycia energii przez branżę kryptowalut. Odbędzie się ono w czwartek, 20 stycznia 2022 roku.
 • Republika Palau i Cryptic Labs uruchomiły program cyfrowej rezydencji
  Republika Palau i firma zajmująca się technologią blockchain – Cryptic Labs, ogłosiły we wtorek uruchomienie Root Name System (RNS), programu cyfrowej rezydencji.
 • Hongkong do lipca 2022 roku opracuje plan regulacji kryptowalut
  Hong Kong Monetary Authority (centralna instytucja bankowa państwa-miasta) podobno zamierza ustanowić nowy system regulacyjny dla aktywów cyfrowych do lipca tego roku. Specjalny region administracyjny Chin chce podążać ścieżką Singapuru i stać się centrum kryptowalutowym dla tej części świata.
 • Jack Dorsey zapowiada fundusz obrony prawnej dla deweloperów BTC
  Założyciel i dyrektor generalny Block, Jack Dorsey, ogłosił plany stworzenia „Bitcoin Legal Defense Fund”, podmiotu non-profit, którego zadaniem będzie zapewnienie obrony prawnej dla deweloperów Bitcoina.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.01.22]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.