Hongkong do lipca 2022 roku opracuje plan regulacji kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Hongkong do lipca 2022 roku opracuje plan regulacji kryptowalut

Maciej Żerelik
HongKong nowe regulacje branży kryptowalut

Hong Kong Monetary Authority (centralna instytucja bankowa państwa-miasta) podobno zamierza ustanowić nowy system regulacyjny dla aktywów cyfrowych do lipca tego roku. Specjalny region administracyjny Chin chce podążać ścieżką Singapuru i stać się centrum kryptowalutowym dla tej części świata.

Według ostatnich doniesień Bloomberga, bank centralny Hongkongu będzie podchodził do branży kryptowalutowej w trzech aspektach: ochrona lokalnych inwestorów, kompleksowe zasady dla autoryzowanych instytucji, jak radzić sobie z aktywami cyfrowymi i zwrócenie szczególnej uwagi na stablecoiny.

Hong Kong Monetary Authority (HKMA) jest skłonny poddać stablecoiny wzmożonej kontroli. W ostatnim komunikacie prasowym instytucja stwierdziła, że takie aktywa stanowią „możliwe ryzyko dotyczące stabilności monetarnej i finansowej”. Bank centralny zauważył, że ściśle monitorował rozwój tych aktywów i „chciałby proaktywnie dzielić się” swoimi poglądami z szerszym społeczeństwem.

Eddie Yue – szef HKMA – ujawnił, że bank czeka na opinie zainteresowanych stron na temat ostatnich propozycji. Dodał, że opracuje „oparty na ryzyku, pragmatyczny i sprawny system regulacyjny” dla branży kryptowalut.

Obecnie specjalny region administracyjny Chin stosuje tzw. zasadę „opt-in” dla lokalnych giełd cyfrowych aktywów. Oznacza to, że mogą one ubiegać się o nadzór. Niedawno Joshua Chu – konsultant w ONC Lawyers – określił ten model jako nieefektywny. Stwierdził też, że rząd powinien rozważyć zmianę swojej polityki.

W maju 2021 roku lokalne władze zamierzały zastosować zasadę, która mogłaby pozwolić na handel kryptowalutami jedynie milionerom (około 7% całej populacji Hongkongu). Już wtedy Christopher Hui – sekretarz skarbu – nazwał tę inicjatywę przemyślaną decyzją.

HongKong nowe regulacje branży kryptowalutreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.