Komisja USA zapowiada posiedzenie w sprawie zużycia energii przez kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Komisja USA zapowiada posiedzenie w sprawie zużycia energii przez kryptowaluty

Maciej Żerelik
ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji

Komisja ds. Energii i Handlu Izby Stanów Zjednoczonych ogłosiła posiedzenie w sprawie zużycia energii przez branżę kryptowalut. Odbędzie się ono w czwartek, 20 stycznia 2022 roku.

Przewodniczący komisji Frank Pallone (D-NJ) i przewodnicząca Oversight and Investigations Chair Diana DeGette (D-CO) powiedzili we wspólnym oświadczeniu.

W ciągu zaledwie kilku krótkich lat, kryptowaluty odnotowały meteoryczny wzrost popularności. Nadszedł czas, aby zrozumieć i zająć się gwałtownym wpływem energetycznym i środowiskowym, jaki wywiera na nasze społeczności i naszą planetę.

Oboje dodali, że głównym tematem tego posiedzenia będą blockchainy proof-of-work (PoW) – takie jak te używane przez Bitcoin i Ethereum – oraz to, jak takie kryptowaluty mogą migrować do czystszych alternatyw.

Z niecierpliwością czekamy na zbadanie rosnącego śladu energetycznego górnictwa kryptowalutowego i tego, jak blockchainy proof of work, w szczególności, mogą migrować w kierunku czystszych alternatyw i rozwiązań energii odnawialnej.

Przesłuchanie, zatytułowane „Cleaning Up Cryptocurrency: The Energy Impacts of Blockchains”, odbędzie się 20 stycznia o godzinie 10:30 EST.

Kryptowaluty i środowisko

Blockchainy Proof-of-work wymagają potężnych komputerów do przeprowadzania skomplikowanych obliczeń matematycznych w celu zabezpieczenia sieci. Ta działalność z kolei wymaga ogromnych nakładów energii.

Według Uniwersytetu Cambridge, sieć Bitcoina zużywa około 120 terawatogodzin (TWh) energii rocznie. Jest to więcej niż większość krajów świata. Zgodnie z tymi samymi danymi tylko 39% sieci Bitcoin jest zasilane energią odnawialną.

Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą opartą na PoW, która zużywa dużo energii. Według Digiconomist, sieć Ethereum zużywa około 106 TWh rocznie.

Istnieją jednak alternatywy, takie jak algorytmy konsensusu proof-of-stake (PoS). Kryptowaluty zbudowane na blockchainach PoS są zabezpieczone dzięki temu, że osoby zatwierdzające blokują swoją własną kryptowalutę, zamiast zlecać komputerom wykonywanie energochłonnych obliczeń. Są one więc mniej szkodliwe dla środowiska.

ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcjireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.