Tajlandia uruchomi giełdę TDX | Wiadomości | CrypS.

Tajlandia uruchomi giełdę TDX

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Tajlandia Bitcoin

We wtorek Giełda Papierów Wartościowych w Tajlandii (SET) ogłosiła, że uruchomi długo oczekiwaną giełdę aktywów cyfrowych (TDX).  TDX ma być główną częścią 3 -letniego planu strategicznego, zmierzającego do poprawy infrastruktury cyfrowej oraz modernizacji nadzoru nad rynkiem kapitałowym. Jest to także próba zaspokojenia młodszego pokolenia zainteresowanego inwestycjami.

W Tajlandii rośnie zainteresowanie kryptowalutami. W ciągu ostatniego roku handel akcjami i kryptowalutami wzrósł o blisko 40% w stosunku do roku poprzedniego. Wedle raportu z 2021 roku, pojawiło się 1,6 mln nowych kont handlowych. Giełda Papierów Wartościowych w Tajlandii ogłosiła, że w trzecim kwartale tego roku zamierza uruchomić tajlandzką giełdę aktywów cyfrowych. To nowa platforma, która ma łączyć handel tradycyjnymi aktywami z aktywami cyfrowymi.

Plany SET?

SET ma trzyletni plan strategiczny, aby poprawić infrastrukturę cyfrową. Zamierza także zmodernizować nadzór nad rynkiem kapitałowym. Według prezesa Pakorna Peetathawatchai, TDX będzie główną częścią tego planu. Tajska giełda zamierza uczynić rynki bardziej dostępnymi. Chce w ten sposób zachęcić inwestorów detalicznych do korzystania z platformy cyfrowej do handlu.

Giełda Papierów Wartościowych w Tajlandii uruchomi swoją platformę do handlu aktywami cyfrowymi w tym samym czasie, kiedy bank centralny tego kraju próbuje zdusić branżę kryptograficzną. Bank centralny Tajlandii wielokrotnie ostrzegał firmy i banki komercyjne przed zajmowaniem się kryptowalutami lub akceptowaniem ich jako płatności. Powoływał się przy tym na wysoką zmienność kryptowalut i potencjalne ryzyko.

Obawy polityków

Rząd Tajlandii zamierza opodatkować zyski z kryptowalut. Ministerstwo Finansów w Bangkoku planuje wprowadzić 15% podatek od zysków z inwestycji kryptograficznych i handlu. Partie polityczne w Tajlandii wyrażają sprzeciw wobec tego rządowego planu. Politycy ostrzegają przed negatywnymi skutkami. W ich ocenie, wprowadzenie dodatkowego podatku może istotnie zaszkodzić inwestorom detalicznym.

Tajlandia Bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.