Grupa amerykańskich banków proponuje stablecoina "USDF" | Wiadomości | CrypS.

Grupa amerykańskich banków proponuje stablecoina “USDF”

Redakcja
cyfrowy dolar projekt

Grupa pięciu amerykańskich banków w USA utworzyła konsorcjum USDF. Jego celem jest wprowadzenie w Stanach Zjednoczonych stablecoina, który byłby emitowany przez banki.

Scentralizowane stablecoiny takie jak USDC i USDT mogą wkrótce mieć większą konkurencję. Stowarzyszenie pięciu amerykańskich instytucji finansowych ubezpieczonych przez FDIC uruchomiło bowiem “USDF Consortium”. Jego celem jest utworzenie sieci banków i stworzenia interoperacyjnego stablecoina o nazwie USDF. Członkami stowarzyszenia są New York Community Bank, NBH Bank, FirstBank, Sterling National Bank i Synovus Bank.

W komunikacie prasowym stowarzyszenie stwierdziło, że uruchomienie USDF ułatwi “zgodny transfer” wartości za pośrednictwem technologii blockchain, usunie “tarcie w systemie finansowym” i pozwoli większej liczbie osób cieszyć się możliwościami finansowymi, jakie oferuje technologia blockchain. Dyrektor generalny Figure Mike Cagney powiedział:

USDF otwiera nieskończone możliwości dla rozwijającego się świata transakcji DeFi. Łatwość i natychmiastowość korzystania z USDF do transakcji on-chain została zademonstrowana tej jesieni, gdy NYCB wyemitował USDF używany do rozliczania transakcji papierami wartościowymi wykonywanych na alternatywnych systemach transakcyjnych Figure. Jesteśmy ogromnie podekscytowani, że NYCB spodziewa się, że będzie wybijać USDF na żądanie i regularnie w nadchodzących tygodniach.

USDF byłby emitowany przez banki członkowskie i wymienialny na gotówkę w dowolnym banku w Konsorcjum. Ma on działać na Provenance Blockchain, który został zbudowany przez firmę fintech Figure Technologies. Jej inwestorem jest m.in. Digital Currency Group.

Zgodność z przepisami wydaje się być głównym punktem zainteresowania Konsorcjum. W komunikacie prasowym stwierdzono, że USDF “odnosi się do ochrony konsumenta i problemów regulacyjnych” związanych ze zdecentralizowanymi stablecoinami i “oferuje bezpieczniejszą opcję” korzystania z blockchainów.

cyfrowy dolar projektreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.