Grupa amerykańskich banków proponuje stablecoina "USDF" | Wiadomości | CrypS.

Grupa amerykańskich banków proponuje stablecoina „USDF”

Zerelik Maciej
cyfrowy dolar projekt

Grupa pięciu amerykańskich banków w USA utworzyła konsorcjum USDF. Jego celem jest wprowadzenie w Stanach Zjednoczonych stablecoina, który byłby emitowany przez banki.

Scentralizowane stablecoiny takie jak USDC i USDT mogą wkrótce mieć większą konkurencję. Stowarzyszenie pięciu amerykańskich instytucji finansowych ubezpieczonych przez FDIC uruchomiło bowiem „USDF Consortium”. Jego celem jest utworzenie sieci banków i stworzenia interoperacyjnego stablecoina o nazwie USDF. Członkami stowarzyszenia są New York Community Bank, NBH Bank, FirstBank, Sterling National Bank i Synovus Bank.

W komunikacie prasowym stowarzyszenie stwierdziło, że uruchomienie USDF ułatwi „zgodny transfer” wartości za pośrednictwem technologii blockchain, usunie „tarcie w systemie finansowym” i pozwoli większej liczbie osób cieszyć się możliwościami finansowymi, jakie oferuje technologia blockchain. Dyrektor generalny Figure Mike Cagney powiedział:

USDF otwiera nieskończone możliwości dla rozwijającego się świata transakcji DeFi. Łatwość i natychmiastowość korzystania z USDF do transakcji on-chain została zademonstrowana tej jesieni, gdy NYCB wyemitował USDF używany do rozliczania transakcji papierami wartościowymi wykonywanych na alternatywnych systemach transakcyjnych Figure. Jesteśmy ogromnie podekscytowani, że NYCB spodziewa się, że będzie wybijać USDF na żądanie i regularnie w nadchodzących tygodniach.

USDF byłby emitowany przez banki członkowskie i wymienialny na gotówkę w dowolnym banku w Konsorcjum. Ma on działać na Provenance Blockchain, który został zbudowany przez firmę fintech Figure Technologies. Jej inwestorem jest m.in. Digital Currency Group.

Zgodność z przepisami wydaje się być głównym punktem zainteresowania Konsorcjum. W komunikacie prasowym stwierdzono, że USDF „odnosi się do ochrony konsumenta i problemów regulacyjnych” związanych ze zdecentralizowanymi stablecoinami i „oferuje bezpieczniejszą opcję” korzystania z blockchainów.

cyfrowy dolar projekt
reklama
reklama