Drobny górnik kryptowalutowy wydobył blok BTC o wartości 270 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Drobny górnik kryptowalutowy wydobył blok BTC o wartości 270 tys. USD

Mariusz Przepiórka
bitcoin break

Kolejny górnik, wykorzystujący znacznie mniejszą szybkość obliczania haszy niż duże firmy wydobywcze, niespodziewanie zdołał wydobyć blok w sieci Bitcoin, zgarniając nagrodę w wysokości 6,25 BTC, wartą obecnie nieco ponad 270 tys. USD.

Według doniesień serwisu CryptoPotato, we wtorek osoba lub organizacja o mocy obliczeniowej wynoszącej zaledwie 126 terahaszy na sekundę zdołała wygrać wyścig o wydobycie bloku i otrzymać nagrodę w wysokości 6,25 BTC. Dr Con Kolivas, który pracował nad rozwojem oprogramowania do wydobywania kryptowalut o nazwie CGMiner, powiedział wówczas, że szanse na znalezienie bloku w ciągu dnia przy tak małej szybkości obliczania haszy wynoszą 1 do 10 000.

Szczęście górników z CK Pool

Górnik rozwiązujący blok pracował wtedy na pojedynczym poolu wydobywczym prowadzonym przez CK Pool. Teraz, niecałe dwa dni później, inny drobny górnik działający na tym samym poolu, używając jeszcze mniejszej mocy obliczeniowej (116 TH/s), również zdołał wydobyć blok.

Kolivas powiedział również, że jest to nowy górnik, który „dołączył niespełna 2 dni temu, przypuszczalnie w reakcji na szczęście innego górnika”, który wydobył blok, więc można stwierdzić, że obaj mieli niewiarygodnie duże szczęście w rozwiązywaniu bloku.

– Jeśli wystarczająco dużo pojedynczych górników działa w ten sposób wystarczająco długo, szanse na to, że któryś z nich wydobędzie taki blok, są większe. Tym razem górnik miał niesamowite szczęście, że znalazł go tak szybko, ale to wszystko mieści się w granicach normalnego prawdopodobieństwa – dodał Kolivas.

bitcoin breakreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.