Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.04.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 12.04.021
 • Dane użytkowników Paxful wystawione na sprzedaż
  Ostatnio odkryto anonimowego sprzedawce, który próbował sprzedać prywatne dane klientów i pracowników giełdy Paxful. Platforma zaprzecza jakoby doszło do wycieku i zapewnia, że dane klientów są bezpieczne.
 • Chiny nakładają rekordową grzywnę 2,8 mld USD na Alibabe
  Państwowa Administracja Regulacji Rynku (SAMR) ujawniła w sobotę, że nałożyła grzywnę na największą na świecie firmę e-commerce za naruszenie przepisów antymonopolowych kraju.
 • Kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekracza 80% kapitalizacji srebra
  Dane od CompaniesMarketCap pokazują, że kapitalizacja rynkowa Bitcoina w momencie pisania tego artykułu wynosi 1,111 biliona dolarów. Market cap srebra oscyluje w granicach 1,384 biliona dolarów. Oznacza to, że kapitalizacja BTC stanowi już 80% kapitalizacji metalu szlachetnego.
 • 11% hiszpańskich firm korzysta z technologii blockchain
  Według badań hiszpańskiego oddziału firmy konsultingowej IDC, 11% lokalnych firm korzysta z technologii blockchain. W Hiszpanii technologia rozproszonych rejestrów jest wdrażana zarówno przez agencje rządowe, jak i firmy prywatne, a także przez uniwersytety.
 • Kapitalizacja rynkowa Binance Coin osiągnęła prawie 100 mld USD
  Binance Coin zyskał w ciągu ostatnich 7 dni około 70% wzrostu, osiągając ​​przez pewien moment kapitalizacje rynkową wynoszącą 98 miliardów dolarów (obecnie $83 115 527 503). BNB jest większy niż takie banki jak: BNP Paribas (76 mld USD), Santander (59 mld USD), czy ING (48 mld USD).
 • HSBC blokuje inwestycje w MicroStrategy
  Kupno akcji MicroStrategy nie jest już podobno możliwe dla klientów HSBC na internetowej platformie handlowej banku – HSBC InvestDirect.
 • Amerykański wywiad wskazuje zagrożenia ze strony kryptowalut i SI
  Amerykańska służby wywiadowcze przewidują, że w nadchodzących dekadach świat będzie charakteryzował się brakiem wyraźnego przywództwa i większą niestabilnością. W raporcie Narodowej Rady Wywiadu podkreślono m.in., że takie zjawiska jak sztuczna inteligencja, waluty cyfrowe i zmiany klimatyczne przekształcają globalną arenę.
 • SEC nie otrzymał dostępu do informacji od dyrektorów Ripple
  Dyrektorzy Ripple Brad Garlinghouse i Chris Larsen nie będą musieli ujawniać swoich osobistych finansów przed Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).
 • Rumuński uniwersytet planuje przyjmować płatności kryptograficzne
  Publiczny uniwersytet w rumuńskim mieście Sibiu w Transylwanii powiedział, że pozwoli studentom płacić za wszelkie opłaty w kryptowalutach. Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym w środę instytucja planuje wdrożyć metody płatności kryptograficznych dla ponad 11,000 studentów od lipca. Studenci podobno będą mogli opłacić czesne w wysokości około 1000 USD rocznie za pomocą Elronda (EGLD), który uniwersytet następnie zamieni na lej rumuński.
 • Członek Zarządu EBC: „Bitcoin nie spełnia definicji pieniądza”
  Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego (EBC) – Isabel Schnabel, opisała Bitcoina jako aktywo spekulacyjne, które nie spełnia definicji pieniądza.
 • Chińska prowincja Hajnan w kwietniu rozpocznie testy cyfrowego juana
  Chiny są gotowe do kolejnego etapu na drodze do utworzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Tym razem, produkt zostanie wypróbowany w prowincji Hajnan. Testy rozpoczną się 12 kwietnia 2021 roku i potrwają do 25 kwietnia 2021 roku. Według doniesień, planowane testy zostaną przeprowadzone przez oddział Industrial and Commercial Bank of China w Hajnan, oddział People’s Bank of China w Haikou oraz władze miasta Sansha.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 12.04.021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.