Dane użytkowników Paxful wystawione na sprzedaż - giełda zaprzecza, że doszło do wycieku | Wiadomości | CrypS.

Dane użytkowników Paxful wystawione na sprzedaż – giełda zaprzecza, że doszło do wycieku

Redakcja
paxful giełda p2p

Ostatnio odkryto anonimowego sprzedawce, który próbował sprzedać prywatne dane klientów i pracowników giełdy Paxful. Platforma zaprzecza jakoby doszło do wycieku i zapewnia, że dane klientów są bezpieczne. 

Członek RaidForums wystawił ostatnio na sprzedaż bazę danych podobno zawierającą informacje na temat 4,8 miliona klientów i pracowników Paxful. Dane te miały zawierać nazwiska, daty urodzenia i informacje kontaktowe użytkowników.

Okazuje się jednak, że wystawione na sprzedaż dane w rzeczywistości nie istnieją. Ray Youssef, CEO Paxful, oświadczył na Twitterze, że “wszystkie fundusze i tożsamości są bezpieczne”. Dodał, że “żadne dane użytkowników nie wyciekły [i] żadne naruszenie nigdy nie zostało dokonane [przeciwko] naszym użytkownikom. Zignorujcie FUD.”

Zapewnił też, że wyciekłe dane były w rzeczywistości “starymi rekordami pracowników z serwisu płacowego, z którego już nie korzystamy”.

Wydaje się prawdopodobne, że konto Youssefa przedstawia prawdę. Według Decrypt, potencjalni nabywcy rzekomo skradzionych danych nie chcieli za nie zapłacić, ponieważ Paxful nie zgłosił naruszenia. Administratorzy RaidForums również oznaczyli sprzedaż jako podejrzaną.

Czy jakiekolwiek dane zostały skradzione?

Chociaż Paxful mógł nie zostać zaatakowany, firmy kryptowalutowe są częstym celem kradzieży danych. Tylko w 2021 roku, wycieki danych odnotowały KeepChange i BuyUCoin . W poprzednich latach miał miejsce wyciek danych z ogromnych firm m.in. Ledger, Poloniex, BitMEX i BTC Markets.

Wycieki danych, zarówno rzeczywiste, jak i te wymyślone, mogą zachęcić użytkowników do przejścia na zdecentralizowane giełdy, które nie przechowują danych użytkowników. Jednak nawet to nie wystarczy, aby rozwiązać problem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że strony internetowe nie związane z kryptowalutami również mogą zostać zhakowane. Według Wikipedii, od 2004 roku ponad 350 firm doświadczyło naruszenia danych użytkowników, w tym duże firmy technologiczne, takie jak Yahoo i Facebook.

paxful giełda p2preklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.