SEC nie otrzymał dostępu do osobistych informacji finansowych dyrektorów Ripple | Wiadomości | CrypS.

SEC nie otrzymał dostępu do osobistych informacji finansowych dyrektorów Ripple

Redakcja
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Dyrektorzy Ripple Brad Garlinghouse i Chris Larsen nie będę musieli ujawniać swoich osobistych finansów przed Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Dyrektorzy Ripple odnoszą kolejne zwycięstwo

Jak informowaliśmy niedawno, SEC wysłał wezwania do sześciu różnych banków z prośbą o udostępnienie osobistych informacji dot. Garlinghouse’a i Larsena. Obaj dyrektorzy zostali uznani za oskarżonych w toczącym się procesie przeciwko Ripple.

Według prawników SEC, dostęp do osobistych zapisów finansowych był istotny w analizie transakcji XRP oskarżonych i ich dochodów pochodzących ze sprzedaży XRP. Zasadność uzyskania tych informacji została jednak zakwestionowana przez sędzinę prowadzącą sprawę – Sarę Netburn.

Sąd przyjmuje wniosek Ripple

Ripple, w odpowiedzi, złożył wniosek do sędziego federalnego o zablokowanie wezwań. Firma napisała, że posunięcie SEC było “całkowicie niestosownym przekroczeniem uprawnień”. Zwłaszcza, że zgodziła się już dostarczyć zapisy wszystkich transakcji związanych z XRP do komisji, Wniosek ten został teraz przyjęty. W dokumencie sądowym sędzia Netburn ogłosiła, że uzyskanie osobistych informacji pozwanych było niepotrzebne.

Wnioski SEC i wezwania stron trzecich zawierają szersze żądania. Jednak skutkowałoby to ujawnieniem ogromnego skarbca prywatnych informacji finansowych bez związku z tym, czy Indywidualni Pozwani oferowali lub sprzedawali XRP na rynku publicznym lub promowali jego sprzedaż potencjalnym inwestorom

SEC musi wstrzymać się z pozyskaniem osobistych informacji dot. dyrektorów. Co więcej, musi też wycofać wezwania wysłane do sześciu banków.

Wydarzenie to jest kolejnym orzeczeniem w procesie sądowym, który póki co przebiega na korzyść Ripple. Poza uniemożliwieniem komisji wglądu do prywatnych danych, sąd dał firmie dostęp do wewnętrznych ustaleń SECu na temat Ethereum i Bitcoina.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobnareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.