HSBC blokuje inwestycje w MicroStrategy | Wiadomości | CrypS.

HSBC blokuje inwestycje w MicroStrategy

Zerelik Maciej
hsbc bitcoin

Kupno akcji MicroStrategy nie jest już podobno możliwe dla klientów HSBC na internetowej platformie handlowej banku – HSBC InvestDirect.

Według wiadomości od banku wysłanej do swoich klientów, HSBC nakazał użytkownikom, którzy już posiadają akcje MicroStrategy, aby nie kupowali kolejnych udziałów. Użytkownik Twittera Camiam twierdzi, że otrzymał taką wiadomość od bankowego giganta w dniu 29 marca:

MSTR na czarnej liście wydaje się być częścią zmienionej polityki banku dotyczącej użytkowników. Zabrania ona użytkownikom interakcji z kryptowalutami. We fragmencie wiadomości możemy przeczytać:

HIDC nie będzie uczestniczyć w ułatwianiu (kupna i / lub wymiany) produktu związanego z wirtualnymi walutami lub produktami związanymi lub odnoszącymi się do wydajności wirtualnej waluty.

Zgodnie z komunikatem HSBC, MicroStrategy jest produktem związanym z wirtualną walutą, stąd powód umieszczenia go na czarnej liście.

MicroStrategy, firma zajmująca się analityką biznesową i oprogramowaniem, była pionierem w przyjmowaniu Bitcoin (BTC) wśród spółek notowanych na giełdzie w Stanach Zjednoczonych. Od pierwszego zakupu Bitcoina w sierpniu 2020 roku, firma posiada ich już ponad 90 000. Taka ilość BTC jest warta w tym momencie ok. 5,26 miliarda dolarów.

Czarna lista MSTR jest tylko najnowszym z ostatnich antykryptowalutowych ruchów HSBC. Na początku roku, szósty co do wielkości bank na świecie zablokował klientom możliwość transferu zysków z giełd na konta bankowe.

hsbc bitcoin
reklama
reklama