HSBC blokuje inwestycje w MicroStrategy | Wiadomości | CrypS.

HSBC blokuje inwestycje w MicroStrategy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hsbc bitcoin

Kupno akcji MicroStrategy nie jest już podobno możliwe dla klientów HSBC na internetowej platformie handlowej banku – HSBC InvestDirect.

Według wiadomości od banku wysłanej do swoich klientów, HSBC nakazał użytkownikom, którzy już posiadają akcje MicroStrategy, aby nie kupowali kolejnych udziałów. Użytkownik Twittera Camiam twierdzi, że otrzymał taką wiadomość od bankowego giganta w dniu 29 marca:

MSTR na czarnej liście wydaje się być częścią zmienionej polityki banku dotyczącej użytkowników. Zabrania ona użytkownikom interakcji z kryptowalutami. We fragmencie wiadomości możemy przeczytać:

HIDC nie będzie uczestniczyć w ułatwianiu (kupna i / lub wymiany) produktu związanego z wirtualnymi walutami lub produktami związanymi lub odnoszącymi się do wydajności wirtualnej waluty.

Zgodnie z komunikatem HSBC, MicroStrategy jest produktem związanym z wirtualną walutą, stąd powód umieszczenia go na czarnej liście.

MicroStrategy, firma zajmująca się analityką biznesową i oprogramowaniem, była pionierem w przyjmowaniu Bitcoin (BTC) wśród spółek notowanych na giełdzie w Stanach Zjednoczonych. Od pierwszego zakupu Bitcoina w sierpniu 2020 roku, firma posiada ich już ponad 90 000. Taka ilość BTC jest warta w tym momencie ok. 5,26 miliarda dolarów.

Czarna lista MSTR jest tylko najnowszym z ostatnich antykryptowalutowych ruchów HSBC. Na początku roku, szósty co do wielkości bank na świecie zablokował klientom możliwość transferu zysków z giełd na konta bankowe.

hsbc bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.