Kapitalizacja rynkowa Binance Coin osiągnęła prawie 100 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynkowa Binance Coin osiągnęła prawie 100 mld USD

Konrad Juszczyk
Cena BNB rośnie o ponad 50% w ciągu 24h

Binance Coin zyskał w ciągu ostatnich 7 dni około 70% wzrostu, osiągając ​​przez pewien moment kapitalizacje rynkową wynoszącą 98 miliardów dolarów (obecnie $...). BNB jest większy niż takie banki jak: BNP Paribas (76 mld USD), Santander (59 mld USD), czy ING (48 mld USD).

Wzrosty Binance Coin (BNB)

2021 jest imponującym rokiem dla wszystkich kryptowalut, w tym dla Binance Coin (BNB), który od początku roku wzrósł o ponad 900%. Ostatnie 2 tygodnie jednak były wyjątkowe dla BNB, ponieważ token gwałtownie poszybował z 272 USD, 29 marca do ponad 600 USD, 12 kwietnia. Warto również podkreślić, że kapitalizacja rynkowa tokenu od Binance przekroczyła kapitalizacje takich banków jak np. BNP Paribas, Santander, ING, UBS i Credit Agricole.

Jednym z głównych czynników wzrostu BNB były ciągłe zatory w sieci Ethereum. W miarę trwania tego problemu, na horyzoncie jako alternatywa pojawił się Binance Smart Chain (BSC), spełniający wymagania szybko rozwijającego się sektora finansów zdecentralizowanych (DeFi). Innym katalizatorem do tak gwałtownego wzrostu Binance Coina mogłobyć też nadchodzące notowanie Coinbase na giełdzie NASDAQ (z szacunkową wyceną 100 miliardów dolarów). Warto dodać, że wzrost ceny BNB nastąpił w momencie, gdy CZ przypomniał o informacji, że giełda zmierza spalić sporą część tokenów z obiegu.

Czy Binance pokona Ethereum?

W zeszłym tygodniu Binance Smart-Chain (BSC) osiągnął kamień milowy, odnotowując 5 milionów transakcji dziennie, czyli 4x więcej, niż Ethereum. Niska opłata za gaz w BSC i mniej bałaganu w sieci skłoniły kilka projektów do przeniesienia ich bazy z Ethereum do BSC. Ponadto całkowita wartość zablokowanych środków (TVL) na Binance Smart Chain przekroczyła 30 miliardów dolarów.

Ze względu na fakt, że BNB odnotowuje ostatnio solidne zyski, projekty DeFi oparte na BSC, takie jak PancakeSwap (CAKE), również odnotowują silny wzrost. W ciągu ostatnich 7 dni wartość tokena od zdecentralizowanej giełdy również wzrosła o 57%. Projekt opublikował również szereg dobrych wiadomości, w tym informacje o 900,000 transakcjach w ciągu jednego dnia na początku tego tygodnia, w porównaniu z 1,3 miliona transakcji Ethereum.

Chociaż wielkość i wpływ giełdy Binance oraz kapitalizacja rynkowa BNB czynią ją silnym konkurentem Ethereum, scentralizowany charakter Binance jest sprzeczny z głównym etosem krypto ekonomii, tak więc jest mało prawdopodobne, aby Binance Smart Chain zastąpił Ethereum. Jeśli Binance stanie się celem organów regulacyjnych lub wpadnie w kłopoty finansowe, to w przeciwieństwie do sieci ze zdecentralizowanym blockchainem jak Ethereum, BSC prawdopodobnie upadnie. Ostatecznie jednak nowa gospodarka kryptograficzna nie jest „grą o tron”, więc bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że oba projekty będą się rozwijać, a konkurencja między nimi będzie napędzać innowacje w obu sieciach.

Cena BNB rośnie o ponad 50% w ciągu 24hreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.