Kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekracza 80% kapitalizacji srebra | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekracza 80% kapitalizacji srebra

Zerelik Maciej
sieć lightning network bitcoina z rekordową liczbą węzłów

Bitcoin coraz mocniej dąży do zastąpienia metali szlachetnych jako idealnego magazynu wartości. Kapitalizacja rynkowa tego aktywa przekroczyła 80% wartości srebra.

Dane od CompaniesMarketCap pokazują, że kapitalizacja rynkowa Bitcoina w momencie pisania tego artykułu wynosi 1,111 biliona dolarów. Market cap srebra oscyluje w granicach 1,384 biliona dolarów. Oznacza to, że kapitalizacja BTC stanowi już 80% kapitalizacji metalu szlachetnego.

bitcoin srebro

Jest to kolejny kamień milowy po ostatnim rekordzie. W dniu 10 kwietnia Bitcoin osiągnął cenę 61 222 dolarów, co oznacza najwyższy poziom cenowy od dwóch tygodni. W momencie pisania tego tekstu, aktywo jest notowane na poziomie ok. 59 600 USD

Wraz z weekendowym skokiem cen, pojawiły komentarze dot. wzrostów. Kierownik sprzedaży w Diginex Justin d’Anethan skomentował weekendowy ruch cenowy w następujący sposób:

Zmieniło się to zaledwie wczoraj, kiedy przebiliśmy poziom 60K. Z górnikami, którzy nie sprzedają ostatnio wydobytych monet, rezerwami na giełdzie uderzającymi w wieloletnie minima i nieprzerwanym strumieniem korporacji, funduszy, dużych i małych inwestorów w BTC, przebiliśmy się.

Idealny magazyn wartości

Wraz ze wzrostem bitcoina i przejmowaniem kapitalizacji rynkowej srebra, inwestorzy nadal analizują długoterminową stabilność aktywów i to, czy w końcu staną się one idealnym magazynem wartości. Oba aktywa są jednak uważane za doskonałe czynniki dywersyfikujące portfel.

Zdobycie ponad trzech czwartych kapitalizacji rynkowej srebra jest ogromnym osiągnięciem dla bitcoina, który istnieje dopiero od 12 lat. Z drugiej strony, srebro istnieje od wieków. To wskazuje, że BTC może wkrótce prześcignąć srebrny metal i skoncentrować się na dogonieniu złota.

Gwałtowny wzrost wartości bitcoina jest spowodowany głównie niedawną inwestycją producenta pojazdów elektrycznych Tesla. Do hossy przyczyniło się też wejście innych tradycyjnych instytucji, takich jak PayPal i Visa.

sieć lightning network bitcoina z rekordową liczbą węzłów
reklama
reklama