Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.05.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.05.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.05.21]
 • Węgry obniżą podatek od kryptowalut z 30,5% do 15%
  Węgierski minister finansów ogłosił plany obniżenia podatku od kryptowalut z 30,5% do 15%. Zapowiedź zmian padła na filmie dotyczącym programu odbudowy gospodarki kraju, który opublikowano wczoraj na Facebooku.
 • Giełda Hotbit wznawia działanie po ataku hakerskim
  Giełda Hotbit wznowiła handel po 2 tygodniach od ataku hakerskiego, w wyniku którego napastnicy mieli uzyskać dostęp do danych 2 mln użytkowników platformy.
 • SHIB przynosi założycielowi Ethereum ponad 15 mld USD
  Twórcy tokena stwierdzili w swojej białej księdze („woofpaper”), że wysłali 50% monet na adres Buterina, aby usunąć je z obiegu. Buterin posiada 505 mld SHIB, czyli 15,6 mld USD według obecnej ceny, i jest największym posiadaczem Shiba Inu.
 • MSI wprowadza na rynek karty graficzne do kopania krypto
  MSI wprowadziło procesory graficzne CMP 30HX Miner i CMP 30HX Miner XS. Obie karty graficzne pożyczają systemy chłodzenia od modeli do gier. Hashrate CMP 30HX Miner i CMP 30HX Miner XS podczas wydobywania Ethereum wynosi 26 MH/s. Producent nie podał jeszcze cen nowych produktów.
 • Internet Computer (ICP) wskakuje na 8 miejsce największych kryptowalut
  Cyfrowy token, który został uruchomiony w poniedziałek i nosi nazwę Internet Computer (ICP), jest już jedną z największych kryptowalut na świecie, o wartości rynkowej około 42 miliardów dolarów. Główną ambicją projektu jest bycie bazową platformą obliczeniową ludzkości do tworzenia oprogramowania. To brzmi całkiem imponująco.
 • Dyrektor w Goldman Sachs rezygnuje z pracy po zarobieniu fortuny dzięki DOGE
  Aziz McMahon pracował 14 lat jako szef sprzedaży w banku Goldman Sachs. Dyrektor zrezygnował jednak z pracy po wypłaceniu zysków z wczesnej inwestycji w Dogecoin (Doge).
 • Rari Capital zwróci środki ofiarom ataku hakerskiego
  Protokół DeFi Rari Capital zamierza zwrócić pieniądze swoim użytkownikom po tym, jak hakerowi udało się uzyskać dostęp do środków i przejąć 10 mln ETH, co stanowi około 60% środków użytkowników.
 • Indonezja rozważa wprowadzenie podatku od handlu kryptowalutami
  Indonezja rozważa wprowadzenie podatku od handlu cyfrowymi aktywami. Rzecznik urzędu skarbowego ujawnił jednak, że proponowany schemat jest nadal na etapie dyskusji, a żadne zmiany nie zostały jeszcze zastosowane.
 • Rząd Kazachstanu chce skupić się na rozwoju rynku kryptowalut
  Władze i urzędnicy w Kazachstanie podjęli starania, aby ulepszyć swoje przepisy i regulacje w zakresie aktywów cyfrowych, aby wzmocnić pozycję kraju na światowym rynku kryptowalut . Samorząd ciężko pracował nad opracowaniem mapy drogowej, dzięki której zarówno przemysł kryptograficzny, jak i wykorzystanie technologii blockchain mogą być rozwijane i nad którym można konsekwentnie pracować.
 • Hakerzy atakują konta Instagram na Malcie i żądają okupu w Bitcoinach
  Konta na Instagramie mieszkańców Malty zostały niedawno zaatakowane przez hakerów. Internetowi intruzi w zamian za przywrócenie dostępu, domagali się od użytkowników okupu w Bitcoinach.
 • Izrael przygotowuje się do wprowadzenia CBDC
  Bank Izraela opublikował wczoraj dokument roboczy na temat cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Ma on posłużyć jako podstawa do dyskusji i uzyskania opinii.
 • eBay zezwala na aukcje NFT
  Na rynek NFT wchodzi platforma eBay, na której można sprzedawać dosłownie wszystko. Firma ta jest pierwszym serwisem e-commerce, który oferuje sprzedaż NFT na swojej platformie. Warto zauważyć, że obecnie z eBay korzysta 187 milionów osób i poszerzenie oferty o tokeny NFT może znacznie zwiększyć świadomość społeczną tego rodzaju produktu.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.05.21]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.